Arbitri asistenţi Valentin Avram (București), Mihai Marius Marica (Bistrița)
Arbitru observator Constantin Ștefan (București)
Observator Viorel Anghelinei (Galați)
Spectatori 4188

Meciul din data 12.08.2019 dintre echipele FC Viitorul si FC Botoșani se disputa in localitatea Ovidiu pe stadionul Central. in fata a 4188 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marian Barbu (Făgăraș) impreuna cu arbitrii asistenti Valentin Avram (București), Mihai Marius Marica (Bistrița).

FC Viitorul: Lyes Hafid HOURI, Bogdan Ionuț ŢÂRU, Gabriel Cristian IANCU, Virgil Eugen GHIȚĂ, George Dănuț GANEA, Steliano FILIP, ERIC de Oliveira Pereira, Cătălin Vasile CĂBUZ, Andrei Viorel ARTEAN, Vlad Alexandru ACHIM, Sebastian MLADEN si rezervele: Marco DULCA, Valentin Alexandru COJOCARU, Andreas Cristian CALCAN, Radu Ștefăniță BOBOC, Marius Sebastian LECA, Alexandru MĂŢAN, Andrei Virgil CIOBANU.

FC Botoșani: George Andrei MIRON, Stefan AŠKOVSKI, Andrei CHINDRIȘ, Cătălin Gheorghiță GOLOFCA, Hidajet HANKIČ, Denis Grațian HARUŢ, Marcel HOLZMANN, Reagy Baah OFOSU, Hervin ONGENDA, Enriko PAPA, Jonathan Emanuel RODRÍGUEZ si rezervele: George CÂMPANU, Eduard FLORESCU, Eduard PAP, Andrei Alexandru PATACHE, Andrei Ovidiu PIȚIAN, Alexandru ȚIGĂNAȘU, Răzvan ANDRONIC.

In minutul 11, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Jonathan Emanuel RODRÍGUEZ
In minutul 12, FC Viitorul - FC Botoșani, scor 1 - 0, gol din penalty transformat pentru FC Viitorul de ERIC de Oliveira Pereira
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Stefan AŠKOVSKI (mijlocaș dreapta). In minutul 27 al partidei dintre FC Viitorul si FC Botoșani, FC Botoșani reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 30, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, George Andrei MIRON
In minutul 42, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Cătălin Gheorghiță GOLOFCA
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Andrei Viorel ARTEAN si intra Andrei Virgil CIOBANU
In minutul 50, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Viitorul, George Dănuț GANEA
In minutul 54, schimbare, iese extremă stânga George Dănuț GANEA si intra Radu Ștefăniță BOBOC
In minutul 61, schimbare, iese fundaș stânga Steliano FILIP si intra Andreas Cristian CALCAN
GOOOL! Gol marcat pentru FC Viitorul de Gabriel Cristian IANCU (atacant). In minutul 65 al partidei dintre FC Viitorul si FC Botoșani, scorul devine 2 - 1.
In minutul 69, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Viitorul, Vlad Alexandru ACHIM
In minutul 73, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Viitorul, Gabriel Cristian IANCU
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș defensiv Enriko PAPA si intra Eduard FLORESCU
In minutul 81, FC Viitorul - FC Botoșani, scorul este 2 - 2. Autogol, inscris de Virgil Eugen GHIȚĂ
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Hervin ONGENDA
In minutul 86, schimbare, iese mijlocaș dreapta Stefan AŠKOVSKI si intra Andrei Ovidiu PIȚIAN
In minutul 90+2, schimbare, iese mijlocaș stânga Cătălin Gheorghiță GOLOFCA si intra Răzvan ANDRONIC

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 2 - 2.

OFOSU
11’ Jonathan RODRÍGUEZ
1 - 0 penalty ERIC 12’
1 - 1 27’ Stefan AŠKOVSKI
30’ George MIRON
42’ Cătălin GOLOFCA
Andrei ARTEAN
Andrei CIOBANU
46’
George GANEA 50’
George GANEA
Radu BOBOC
54’
Steliano FILIP
Andreas CALCAN
61’
2 - 1 Gabriel Cristian IANCU 65’
Vlad ACHIM 69’
Gabriel Cristian IANCU 73’
74’ Enriko PAPA
Eduard FLORESCU
2 - 2 autogol Virgil GHIȚĂ 81’
86’ Hervin ONGENDA
86’ Stefan AŠKOVSKI
Andrei PIȚIAN
90+2’ Cătălin GOLOFCA