Arbitri asistenţi Mircea Mihail Grigoriu (București), Vlad Bârleanu (București)
Arbitru observator Dan Victor Berbecaru (Rm Vâlcea)
Observator Constantin Tolea (Galați)
Spectatori 1500

Meciul din data 10.08.2019 dintre echipele Gaz metan Mediaș si Astra Giurgiu se disputa in localitatea Mediaș pe stadionul Gaz metan. in fata a 1500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Radu Petrescu (București) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Mihail Grigoriu (București), Vlad Bârleanu (București).

Gaz metan Mediaș: Marian PLEAȘCĂ, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Darius Dumitru OLARU, Ionuț Justinian LARIE, Boubacar FOFANA, Nicolao Manuel DUMITRU Cardoso, Lukáš DROPPA, Nasser CHAMED, Sergiu Florin BUȘ, Mihai VELISAR, Marius Marcel CONSTANTIN si rezervele: Moussa SANOH, ELY Ernesto Lopes FERNANDES, Stephan Leonard DRĂGHICI, Ricardo Jorge Cecília BATISTA, Răzvan Ștefan POPA, Roberto ROMEO, Neluț Stelian ROȘU.

Astra Giurgiu: Denis ALIBEC, Ionuţ Ciprian BICEANU, David BRUNO, Ljuban CREPULJA, Constantin Cristian DIMA, Valentin GHEORGHE, Daniel GRAOVAC, Georgi KITANOV, Risto RADUNOVIĆ, Mihai Cosmin RĂDUȚ, Alberth STAHL si rezervele: Dinu GRAUR, Julien Antoine BÈGUE, David Beniamin LAZAR, Florentin MATEI, Gabriel Bogdan SIMION, Oumare TOUNKARA.

In minutul 08, schimbare, iese mijlocaș dreapta Nasser CHAMED si intra ELY Ernesto Lopes FERNANDES
In minutul 37, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Lukáš DROPPA
In minutul 46, schimbare, iese extremă dreapta Alberth STAHL si intra Florentin MATEI
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Sergiu Florin BUȘ (atacant). In minutul 56 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si Astra Giurgiu, Gaz metan Mediaș deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 61, schimbare, iese atacant Nicolao Manuel DUMITRU Cardoso si intra Neluț Stelian ROȘU
In minutul 63, schimbare, iese atacant Denis ALIBEC si intra Oumare TOUNKARA
In minutul 67, schimbare, iese extremă stânga Mihai Cosmin RĂDUȚ si intra Julien Antoine BÈGUE
In minutul 74, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Constantin Cristian DIMA
In minutul 84, schimbare, iese mijlocaș stânga Darius Dumitru OLARU si intra Moussa SANOH
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Valentin GHEORGHE

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Gaz metan Mediaș.

ELY FERNANDES
08’
Lukáš DROPPA 37’
46’ Alberth STAHL
Florentin MATEI
1 - 0 Sergiu BUȘ 56’
Nicolao DUMITRU
Neluț ROȘU
61’
63’ Denis ALIBEC
Oumare TOUNKARA
67’ Mihai RĂDUȚ
Julien BÈGUE
74’ Constantin DIMA
Darius OLARU
Moussa SANOH
84’
87’ Valentin V. GHEORGHE