Arbitri asistenţi Vasile Marinescu (București), Ovidiu Artene (Vaslui)
Arbitru observator Alexandru Deaconu (București)
Observator Eduard Alexandru (Ploiești)
Spectatori 4500

Meciul din data 17.08.2019 dintre echipele Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si CFR 1907 Cluj se disputa in localitatea Sfântu Gheorghe pe stadionul Municipal. in fata a 4500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Istvan Kovacs (Carei) impreuna cu arbitrii asistenti Vasile Marinescu (București), Ovidiu Artene (Vaslui).

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe: Hrvoje BARIŠIĆ, Dylan Armando FLORES Knowles, FEJÉR Bela Csongor, Radoslav Bonchev DIMITROV, Nicolae CARNAT, Goran KARANOVIĆ, Szabolcs KILYEN, Edgar Nicaise Constant SALLI, Răzvan TINCU, Gabriel Cristian VAŞVARI, Pavol ŠAFRANKO, Florin Bogdan ŞTEFAN si rezervele: Yasin HAMED, Peter GÁL-ANDREZLY, István Sándor FÜLÖP, Rachid Ahmed BOUHENNA, Hugo KONONGO, Horaţiu Alexandru MOLDOVAN.

CFR 1907 Cluj: Andrei Iosif MUREŞAN, Michaël PEREIRA, Ionuț Andrei PETELEU, Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN, Mario Junior RONDÓN Fernández, Cosmin Andrei VÂTCĂ, Valentin Ionuţ COSTACHE, Ovidiu Ștefan HOBAN, Cătălin Mihai ITU, Mihai Ionuț BUTEAN, Mike CESTOR Botuli si rezervele: Claudiu Adrian Mihai PETRILA, Yacouba SYLLA, George Marius ȚUCUDEAN, Sebastian MAILAT, Andrei Andonie BURCĂ, Luis AURELIO.

GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN (mijlocaș stânga). In minutul 10 al partidei dintre Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si CFR 1907 Cluj, CFR 1907 Cluj deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 15, schimbare, iese mijlocaș dreapta Szabolcs KILYEN si intra Peter GÁL-ANDREZLY
In minutul 30, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Valentin Ionuţ COSTACHE
GOOOL! Gol marcat pentru Sepsi OSK Sfântu Gheorghe de Dylan Armando FLORES Knowles (mijlocaș central). In minutul 31 al partidei dintre Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si CFR 1907 Cluj, Sepsi OSK Sfântu Gheorghe reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 35, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN
In minutul 45+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Hrvoje BARIŠIĆ
In minutul 57, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Mike CESTOR Botuli
In minutul 67, schimbare, iese fundaș dreapta Radoslav Bonchev DIMITROV si intra Rachid Ahmed BOUHENNA
In minutul 68, schimbare, iese extremă stânga Valentin Ionuţ COSTACHE si intra Claudiu Adrian Mihai PETRILA
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș dreapta Cătălin Mihai ITU si intra Luis AURELIO
In minutul 73, schimbare, iese atacant Goran KARANOVIĆ si intra Edgar Nicaise Constant SALLI
In minutul 85, schimbare, iese extremă dreapta Michaël PEREIRA si intra George Marius ȚUCUDEAN
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Mihai Ionuț BUTEAN

Peter GÁL-ANDREZLY
15’
30’ Valentin COSTACHE
1 - 1 Dylan FLORES 31’
35’ Adrian ALEXANDRU-PĂUN
Hrvoje BARIŠIĆ 45+1’
57’ Mike CESTOR
Radoslav DIMITROV
Rachid BOUHENNA
67’
68’ Valentin COSTACHE