Data disputării 18.08.2019 - 18:00
Stadion Municipal
Localitatea Botoșani
Arbitru Ovidiu Hațegan (Arad)
Arbitri asistenţi Octavian Șovre (Satu Mare), Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava)
Arbitru observator Costin Ioan Toma (Piatra Neamț)
Observator Mircea Călin (București)
Spectatori 4000

Meciul din data 18.08.2019 dintre echipele FC Botoșani si CS Universitatea Craiova se disputa in localitatea Botoșani pe stadionul Municipal. in fata a 4000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Ovidiu Hațegan (Arad) impreuna cu arbitrii asistenti Octavian Șovre (Satu Mare), Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava).

FC Botoșani: Andrei CHINDRIȘ, Stefan AŠKOVSKI, Cristian APOSTOLACHI, Eduard FLORESCU, Alexandru ȚIGĂNAȘU, Jonathan Emanuel RODRÍGUEZ, Enriko PAPA, Eduard PAP, George Andrei MIRON, Denis Grațian HARUŢ, Cătălin Gheorghiță GOLOFCA, Reagy Baah OFOSU si rezervele: Răzvan ANDRONIC, Andrei Ovidiu PIȚIAN, Andrei Alexandru PATACHE, Marcel HOLZMANN, Hidajet HANKIČ, George CÂMPANU.

CS Universitatea Craiova: Jovan MARKOVIĆ, Alexandru IONIŢĂ II, Antoni IVANOV, Renato KELIĆ, Ivan MARTIĆ, Alexandru MATEIU, Valentin Mihai MIHĂILĂ, Mirko PIGLIACELLI, Alexandru CICÂLDĂU, Nicuşor Silviu BANCU, Stephane ACKA si rezervele: Vasile Nicolae CONSTANTIN, Cristian BĂRBUȚ, Laurențiu POPESCU, Kamer QAKA, Mihaiță Alexandru ROMAN, Bogdan Ilie VĂTĂJELU.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Cătălin Gheorghiță GOLOFCA (mijlocaș central). In minutul 01 al partidei dintre FC Botoșani si CS Universitatea Craiova, FC Botoșani deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 03, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Stephane ACKA
In minutul 12, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Enriko PAPA
In minutul 23, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Alexandru MATEIU
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Nicuşor Silviu BANCU (fundaș stânga). In minutul 29 al partidei dintre FC Botoșani si CS Universitatea Craiova, CS Universitatea Craiova reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 30, schimbare, iese atacant Jovan MARKOVIĆ si intra Mihaiță Alexandru ROMAN
In minutul 38, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Valentin Mihai MIHĂILĂ
In minutul 39, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Nicuşor Silviu BANCU
In minutul 46, schimbare, iese fundaș central Renato KELIĆ si intra Mihai Alexandru BĂLAȘA
In minutul 46, schimbare, iese fundaș stânga Alexandru ȚIGĂNAȘU si intra Marcel HOLZMANN
In minutul 55, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Alexandru CICÂLDĂU
In minutul 66, schimbare, iese atacant Reagy Baah OFOSU si intra George CÂMPANU
In minutul 68, schimbare, iese extremă dreapta Alexandru IONIŢĂ II si intra Cristian BĂRBUȚ
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș central Cătălin Gheorghiță GOLOFCA si intra Răzvan ANDRONIC
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Ivan MARTIĆ

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 1 - 1.

1 - 0 Cătălin GOLOFCA 01’
03’ Stephane ACKA
Enriko PAPA 12’
23’ Alexandru MATEIU
1 - 1 29’ Nicuşor BANCU
30’ Jovan MARKOVIĆ
Mihăiță ROMAN II
38’ Valentin MIHĂILĂ
39’ Nicuşor BANCU
46’ Renato KELIĆ
Mihai BĂLAȘA
Alexandru ŢIGĂNAŞU
Marcel HOLZMANN
46’
55’ Alexandru CICÂLDĂU
Reagy OFOSU
George CÂMPANU
66’
68’ Alexandru IONIȚĂ II