Arbitri asistenţi Valentin Avram (București), Imre Laszlo Bucsi (Sf Gheorghe)
Arbitru observator Augustus Constantin (Rm Vâlcea)
Observator Imilian Șerbănică (Bragadiru)
Spectatori 1000

Meciul din data 19.08.2019 dintre echipele FC Voluntari si Gaz metan Mediaș se disputa in localitatea Voluntari pe stadionul Anghel Iordănescu. in fata a 1000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Cătălin Popa (Pitești) impreuna cu arbitrii asistenti Valentin Avram (București), Imre Laszlo Bucsi (Sf Gheorghe).

FC Voluntari: Ionuț BALAUR, Nicolás Martín GOROBSOV, Ion GHEORGHE, Gabriel Mihai DEAC, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ, Cristian Ionuț COSTIN, Igor ARMAŞ, Bozhidar Konstantinov MITREV, Cătălin Ştefan ŢÂRĂ, Alexandru Nicolae VLAD, Ricardo José Veiga Varzim Miranda RICARDINHO si rezervele: Vlad Dumitru MIHALCEA, Aissa Bilal LAÏDOUNI, Martin HARRER, Doru POPADIUC, Victor Teodor RÂMNICEANU.

Gaz metan Mediaș: Ionuț Justinian LARIE, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Roberto ROMEO, Mihai VELISAR, Lukáš DROPPA, Nicolao Manuel DUMITRU Cardoso, ELY Ernesto Lopes FERNANDES, Boubacar FOFANA, Darius Dumitru OLARU, Marius Marcel CONSTANTIN, Sergiu Florin BUȘ si rezervele: Neluț Stelian ROȘU, Moussa SANOH, Răzvan Alin TRIF, Stephan Leonard DRĂGHICI, Nasser CHAMED, Ricardo Jorge Cecília BATISTA.

In minutul 03, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Alexandru Nicolae VLAD
In minutul 22, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Nicolao Manuel DUMITRU Cardoso
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Nicolao Manuel DUMITRU Cardoso (extremă stânga). In minutul 28 al partidei dintre FC Voluntari si Gaz metan Mediaș, Gaz metan Mediaș deschide scorul: 0 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Mihai VELISAR (fundaș stânga). In minutul 43 al partidei dintre FC Voluntari si Gaz metan Mediaș, scorul devine 0 - 2.
In minutul 46, schimbare, iese extremă dreapta Cristian Ionuț COSTIN si intra Aissa Bilal LAÏDOUNI
In minutul 46, schimbare, iese extremă stânga Gabriel Mihai DEAC si intra Doru POPADIUC
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Sergiu Florin BUȘ (atacant). In minutul 53 al partidei dintre FC Voluntari si Gaz metan Mediaș, scorul devine 0 - 3.
In minutul 59, schimbare, iese extremă stânga Nicolao Manuel DUMITRU Cardoso si intra Nasser CHAMED
In minutul 67, schimbare, iese mijlocaș dreapta Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ si intra Martin HARRER
In minutul 73, schimbare, iese fundaș dreapta Roberto ROMEO si intra Stephan Leonard DRĂGHICI
In minutul 79, schimbare, iese atacant Sergiu Florin BUȘ si intra Neluț Stelian ROȘU

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 0 pentru echipa Gaz metan Mediaș.