Arbitri asistenţi Valentin Avram (București), Mircea Orbuleț (București)
Arbitru observator Zoltan Szekely (Baia Mare)
Observator Ioan Bogdan (Arad)
Spectatori 3000

Meciul din data 24.08.2019 dintre echipele CFR 1907 Cluj si FC Botoșani se disputa in localitatea Cluj pe stadionul Dr. Constantin Rădulescu. in fata a 3000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marcel Bîrsan (București) impreuna cu arbitrii asistenti Valentin Avram (București), Mircea Orbuleț (București).

CFR 1907 Cluj: Andrei Andonie BURCĂ, Andrei Iosif MUREŞAN, Cătălin Mihai ITU, Ovidiu Ștefan HOBAN, Ciprian Ioan DEAC, Valentin Ionuţ COSTACHE, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA, Giedrius ARLAUSKIS, Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN, Ionuț Andrei PETELEU, Michaël PEREIRA si rezervele: Billel OMRANI, Mihai Ionuț BUTEAN, Mihai Cătălin BORDEIANU, Yacouba SYLLA, Cosmin Andrei VÂTCĂ, Mario Junior RONDÓN Fernández.

FC Botoșani: Hervin ONGENDA, Enriko PAPA, Jonathan Emanuel RODRÍGUEZ, Reagy Baah OFOSU, George Andrei MIRON, Marcel HOLZMANN, Denis Grațian HARUŢ, Hidajet HANKIČ, Cătălin Gheorghiță GOLOFCA, Andrei CHINDRIȘ, Răzvan ANDRONIC si rezervele: Andrei Alexandru PATACHE, Michael Leonel PIERCE, Andrei Ovidiu PIȚIAN, Alexandru ȚIGĂNAȘU, George CÂMPANU, Eduard PAP, Eduard FLORESCU.

GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Michaël PEREIRA (extremă dreapta). In minutul 19 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si FC Botoșani, CFR 1907 Cluj deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 24, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, George Andrei MIRON
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Ciprian Ioan DEAC (extremă stânga). In minutul 25 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si FC Botoșani, scorul devine 2 - 0.
In minutul 29, schimbare, iese mijlocaș defensiv Enriko PAPA si intra Michael Leonel PIERCE
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN (mijlocaș stânga). In minutul 37 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si FC Botoșani, scorul devine 3 - 0.
In minutul 55, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Valentin Ionuţ COSTACHE
In minutul 56, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Jonathan Emanuel RODRÍGUEZ
In minutul 56, schimbare, iese atacant Răzvan ANDRONIC si intra George CÂMPANU
In minutul 61, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Cătălin Mihai ITU
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș dreapta Cătălin Mihai ITU si intra Mihai Cătălin BORDEIANU
In minutul 62, schimbare, iese fundaș central Andrei CHINDRIȘ si intra Andrei Ovidiu PIȚIAN
In minutul 73, CFR 1907 Cluj - FC Botoșani, scor 4 - 0, gol din penalty transformat pentru CFR 1907 Cluj de Ciprian Ioan DEAC
In minutul 74, schimbare, iese extremă stânga Ciprian Ioan DEAC si intra Billel OMRANI
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de George CÂMPANU (rezervă). In minutul 79 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si FC Botoșani, scorul devine 4 - 1.
In minutul 84, schimbare, iese mijlocaș stânga Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN si intra Yacouba SYLLA
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Reagy Baah OFOSU
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Ionuț Andrei PETELEU
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Ovidiu Ștefan HOBAN
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Michael Leonel PIERCE

Meciul s-a incheiat cu scorul 4 - 1 pentru echipa CFR 1907 Cluj.

1 - 0 Michaël PEREIRA 19’
24’ George MIRON
2 - 0 Ciprian DEAC 25’
29’ Enriko PAPA
Michael PIERCE
3 - 0 Adrian ALEXANDRU-PĂUN 37’
Valentin COSTACHE 55’
56’ Jonathan RODRÍGUEZ
56’ Răzvan ANDRONIC
George CÂMPANU
Cătălin ITU 61’
Cătălin ITU
Mihai BORDEIANU
62’
62’ Andrei CHINDRIȘ
Andrei PIȚIAN
4 - 0 penalty Ciprian DEAC 73’
Ciprian DEAC
Billel OMRANI
74’
4 - 1 79’ George CÂMPANU
Adrian ALEXANDRU-PĂUN
Yacouba SYLLA
84’
89’ Reagy OFOSU
Ionuț PETELEU 90+1’
Ovidiu HOBAN 90+1’
90+2’ Michael PIERCE