Arbitri asistenţi Dragoş Mihai Iliescu (Craiova), Marius Badea (Rm Vâlcea)
Arbitru observator Liviu Ciubotariu (Galați)
Observator Marin Petrache (Săbăreni)
Spectatori 100

Meciul din data 24.08.2019 dintre echipele si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe se disputa in localitatea Giurgiu pe stadionul Marin Anastasovici. in fata a 100 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Ionuț Coza (Cernica - If) impreuna cu arbitrii asistenti Dragoş Mihai Iliescu (Craiova), Marius Badea (Rm Vâlcea).

: Paul Ovidiu PÂRVULESCU, Alexandru Ionuț POPESCU, Răzvan Bogdan PATRICHE, Gabriel Eugen MATEI, Okan CHATZITERZOGLOU, Eugeniu CEBOTARU, Laurențiu Cosmin BUȘ, Alexandru BUZIUC, Florin Vasile ACHIM, Adrian Gheorghe ŞUT, Octavian Gabriel VÂLCEANU si rezervele: Mihai DOBRESCU, Andrei RĂUȚĂ, Philippe NSIAH, Cristian Cosmin DUMITRU, MIGUEL José Oliveira Silva SANTOS, Bogdan Florin BARBU.

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe: Pavol ŠAFRANKO, Florin Bogdan ŞTEFAN, Gabriel Cristian VAŞVARI, Răzvan TINCU, Szabolcs KILYEN, Peter GÁL-ANDREZLY, Hrvoje BARIŠIĆ, Rachid Ahmed BOUHENNA, FEJÉR Bela Csongor, Yasin HAMED, Dylan Armando FLORES Knowles si rezervele: Stefan VELEV, Edgar Nicaise Constant SALLI, Horaţiu Alexandru MOLDOVAN, István Sándor FÜLÖP, Goran KARANOVIĆ, Nicolae CARNAT.

In minutul 18, schimbare, iese mijlocaș stânga Yasin HAMED si intra Goran KARANOVIĆ
In minutul 23, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, FEJÉR Bela Csongor
In minutul 24, - Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, scor 1 - 0, gol din penalty transformat pentru de Eugeniu CEBOTARU
In minutul 25, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Dylan Armando FLORES Knowles
GOOOL! Gol marcat pentru Sepsi OSK Sfântu Gheorghe de Goran KARANOVIĆ (rezervă). In minutul 36 al partidei dintre si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Sepsi OSK Sfântu Gheorghe reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 40, cartonas galben primit de jucatorul echipei , Florin Vasile ACHIM
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Rachid Ahmed BOUHENNA si intra Edgar Nicaise Constant SALLI
In minutul 57, schimbare, iese mijlocaș stânga Laurențiu Cosmin BUȘ si intra Mihai DOBRESCU
In minutul 59, cartonas galben primit de jucatorul echipei , Gabriel Eugen MATEI
In minutul 74, schimbare, iese si intra Philippe NSIAH
In minutul 75, jucatorul echipei , Florin Vasile ACHIM a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. ramane din minutul 75 in 10 jucatori.
In minutul 87, schimbare, iese mijlocaș central Dylan Armando FLORES Knowles si intra István Sándor FÜLÖP