Arbitri asistenţi Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Marius Nicoară (DT Severin)
Arbitru observator Aron Huzu (Sibiu)
Observator Viorel Ilinca (Pitești)
Spectatori 1000

Meciul din data 31.08.2019 dintre echipele Astra Giurgiu si CFR 1907 Cluj se disputa in localitatea Giurgiu pe stadionul Marin Anastasovici. in fata a 1000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Sebastian Colțescu (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Marius Nicoară (DT Severin).

Astra Giurgiu: Valentin GHEORGHE, Risto RADUNOVIĆ, Mihai Cosmin RĂDUȚ, Georgi KITANOV, Daniel GRAOVAC, Gabriel Bogdan SIMION, David BRUNO, Ljuban CREPULJA, Gabriel ȘERBAN, Oumare TOUNKARA, Gabriel Sebastian TAMAȘ si rezervele: Toni SILVA, David Beniamin LAZAR, Dinu GRAUR, Constantin Cristian DIMA, Ionuţ Ciprian BICEANU, Julien Antoine BÈGUE, Constantin Valentin BUDESCU.

CFR 1907 Cluj: Cosmin Andrei VÂTCĂ, Ovidiu Ștefan HOBAN, Lacina TRAORÉ, Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN, Michaël PEREIRA, Ionuț Andrei PETELEU, Cătălin Mihai ITU, Valentin Ionuţ COSTACHE, Mike CESTOR Botuli, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA, Andrei Andonie BURCĂ si rezervele: Damjan ĐOKOVIĆ, Yacouba SYLLA, Billel OMRANI, Mihai Ionuț BUTEAN.

In minutul 14, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Gabriel ȘERBAN
In minutul 16, schimbare, iese mijlocaș stânga Gabriel ȘERBAN si intra Julien Antoine BÈGUE
In minutul 21, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Gabriel Sebastian TAMAȘ
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN (mijlocaș stânga). In minutul 27 al partidei dintre Astra Giurgiu si CFR 1907 Cluj, CFR 1907 Cluj deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 38, Astra Giurgiu - CFR 1907 Cluj, scor 1 - 1, gol din penalty transformat pentru Astra Giurgiu de Risto RADUNOVIĆ
In minutul 38, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA
In minutul 40, schimbare, iese mijlocaș dreapta Cătălin Mihai ITU si intra Damjan ĐOKOVIĆ
In minutul 42, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Michaël PEREIRA
In minutul 46, schimbare, iese extremă stânga Michaël PEREIRA si intra Cătălin Gheorghiță GOLOFCA
In minutul 48, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Mike CESTOR Botuli
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Valentin GHEORGHE (extremă dreapta). In minutul 57 al partidei dintre Astra Giurgiu si CFR 1907 Cluj, scorul devine 2 - 1.
In minutul 58, jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. CFR 1907 Cluj ramane din minutul 58 in 10 jucatori.
In minutul 59, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN
In minutul 62, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Cosmin Andrei VÂTCĂ. CFR 1907 Cluj va trebui sa trebui sa joace restul de 28 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 9 jucatori.
In minutul 63, schimbare, iese atacant Lacina TRAORÉ si intra Adrian Vasile RUS
In minutul 69, schimbare, iese atacant Oumare TOUNKARA si intra Constantin Valentin BUDESCU
In minutul 86, schimbare, iese extremă dreapta Valentin GHEORGHE si intra Toni SILVA
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Ionuț Andrei PETELEU
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Toni SILVA
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN (mijlocaș stânga). In minutul 90+1 al partidei dintre Astra Giurgiu si CFR 1907 Cluj, scorul devine 3 - 2.

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 2 pentru echipa Astra Giurgiu.

Julien BÈGUE
16’
Gabriel TAMAȘ 21’
0 - 1 27’ Adrian ALEXANDRU-PĂUN
1 - 1 penalty Risto RADUNOVIĆ 38’
38’ Mário CAMORA
40’ Cătălin ITU
Damjan ĐOKOVIĆ
42’ Michaël PEREIRA
46’ Michaël PEREIRA
Cătălin GOLOFCA
48’ Mike CESTOR
2 - 1 Valentin V. GHEORGHE 57’
58’ Mário CAMORA
59’ Adrian ALEXANDRU-PĂUN