Arbitru Andrei Florin Chivulete (București)
Arbitri asistenţi George Florin Neacșu (Câmpulung Mus), Romică Bîrdeș (Pitești)
Arbitru observator Constantin Ștefan (București)
Observator Marcel Vasile (București)
Spectatori 1000

Meciul din data 30.08.2019 dintre echipele FC Voluntari si CS Universitatea Craiova se disputa in localitatea Voluntari pe stadionul Anghel Iordănescu. in fata a 1000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Andrei Florin Chivulete (București) impreuna cu arbitrii asistenti George Florin Neacșu (Câmpulung Mus), Romică Bîrdeș (Pitești).

FC Voluntari: Julio César RODRÍGUEZ López, Ricardo José Veiga Varzim Miranda RICARDINHO, Milan KOCIĆ, Nicolás Martín GOROBSOV, Ion GHEORGHE, Avtandil EBRALIDZE, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ, Cristian Ionuț COSTIN, Ionuț BALAUR, Cătălin Ştefan ŢÂRĂ, Victor Teodor RÂMNICEANU si rezervele: Gabriel Mihai DEAC, Bozhidar Konstantinov MITREV, Martin HARRER, Daniel BENZAR, Igor ARMAŞ, Alexandru Nicolae VLAD.

CS Universitatea Craiova: Kamer QAKA, Mirko PIGLIACELLI, Valentin Mihai MIHĂILĂ, Jovan MARKOVIĆ, Ivan MARTIĆ, Antoni IVANOV, Alexandru CICÂLDĂU, Cristian BĂRBUȚ, Mihai Alexandru BĂLAȘA, Nicuşor Silviu BANCU, Stephane ACKA si rezervele: Laurențiu POPESCU, Mihaiță Alexandru ROMAN, Bogdan Ilie VĂTĂJELU, Alexandru MATEIU, Alexandru IONIŢĂ II, Vasile Nicolae CONSTANTIN.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Avtandil EBRALIDZE (extremă stânga). In minutul 16 al partidei dintre FC Voluntari si CS Universitatea Craiova, FC Voluntari deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 18, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Alexandru CICÂLDĂU
In minutul 20, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Milan KOCIĆ
In minutul 32, schimbare, iese atacant Jovan MARKOVIĆ si intra Mihaiță Alexandru ROMAN
In minutul 37, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Cătălin Ştefan ŢÂRĂ
In minutul 45+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Mihai Alexandru BĂLAȘA
In minutul 46, schimbare, iese fundaș stânga Nicuşor Silviu BANCU si intra Bogdan Ilie VĂTĂJELU
In minutul 46, schimbare, iese fundaș dreapta Ricardo José Veiga Varzim Miranda RICARDINHO si intra Martin HARRER
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Valentin Mihai MIHĂILĂ (extremă stânga). In minutul 46 al partidei dintre FC Voluntari si CS Universitatea Craiova, CS Universitatea Craiova reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 55, jucatorul echipei FC Voluntari, Cătălin Ştefan ŢÂRĂ a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. FC Voluntari ramane din minutul 55 in 10 jucatori.
In minutul 61, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Nicolás Martín GOROBSOV
In minutul 67, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Ion GHEORGHE
In minutul 68, schimbare, iese extremă dreapta Cristian Ionuț COSTIN si intra Alexandru Nicolae VLAD
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș dreapta Antoni IVANOV si intra Alexandru IONIŢĂ II
In minutul 82, schimbare, iese fundaș stânga Milan KOCIĆ si intra Daniel BENZAR
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Mihaiță Alexandru ROMAN (rezervă). In minutul 86 al partidei dintre FC Voluntari si CS Universitatea Craiova, scorul devine 1 - 2.
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Mihaiță Alexandru ROMAN

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa CS Universitatea Craiova.

1 - 0 Avtandil EBRALIDZE 16’
18’ Alexandru CICÂLDĂU
Milan KOCIĆ 20’
32’ Jovan MARKOVIĆ
Mihăiță ROMAN II
Cătălin ŢÂRĂ 37’
45+3’ Mihai BĂLAȘA
46’ Nicuşor BANCU
Bogdan VĂTĂJELU
RICARDINHO
Martin HARRER
46’
1 - 1 46’ Valentin MIHĂILĂ
Cătălin ŢÂRĂ 55’
Nicolás GOROBSOV 61’
Ion GHEORGHE 67’
Cristian Ionuț COSTIN
Alexandru VLAD
68’
72’ Antoni IVANOV
Alexandru IONIȚĂ II
Milan KOCIĆ
Daniel BENZAR
82’
1 - 2 86’ Mihăiță ROMAN II
89’ Mihăiță ROMAN II