Arbitri asistenţi Mircea Orbuleț (București), Alexandru Vodă (Alba Iulia)
Arbitru observator Nicolae Marodin (București)
Observator Romulus Gabor (Hunedoara)
Spectatori 150

Meciul din data 01.09.2019 dintre echipele FC Hermannstadt si Chindia Târgoviște se disputa in localitatea Târgu Mureș pe stadionul Trans-Sil. in fata a 150 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marian Barbu (Făgăraș) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Orbuleț (București), Alexandru Vodă (Alba Iulia).

FC Hermannstadt: ROMÁRIO Santos Pires, Petrișor Ionuț PETRESCU, Raul Marian OPRUȚ, Emanuel NOVO Rodrigues, Alexandru MĂŢEL, Srdjan LUCHIN, Joálisson SANTOS Oliveira, Andrei Ioan CORDEA, David CAIADO Dias, YAZALDE Gomes Pinto, Ousmane Diarassouba VIERA si rezervele: Lucian Mihai DUMITRIU, Răzvan Ionuţ DÂLBEA, Gabriel DEBELJUH, Kévin Ramon RIMANE, Daniel Vasile TĂTAR, Andrei SÂNTEAN, Ionuț POP.

Chindia Târgoviște: Liviu Ionuţ MIHAI II, Vadim RAȚĂ, Mihai VODUŢ, Andrei Dragoș ȘERBAN, Cristian Daniel NEGUȚ, Marius Mădălin MARTAC, Mihai Daniel LECA, Denis Constantin DUMITRAȘCU, Alexandru Constantin BENGA, Marian Mihai AIOANI, Ovidiu Alexandru BIC si rezervele: Iustin Alin POPESCU, Franck Alex Neeb-Noma Blaise YAMÉOGO, Daniel Constantin FLOREA, Cornel DINU II, Ioan Andrei Vasile DUMITER, Andrei BURLACU.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Hermannstadt de Petrișor Ionuț PETRESCU (mijlocaș dreapta). In minutul 17 al partidei dintre FC Hermannstadt si Chindia Târgoviște, FC Hermannstadt deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Vadim RAȚĂ si intra Daniel Constantin FLOREA
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Andrei Dragoș ȘERBAN si intra Andrei BURLACU
GOOOL! Gol marcat pentru Chindia Târgoviște de Daniel Constantin FLOREA (rezervă). In minutul 48 al partidei dintre FC Hermannstadt si Chindia Târgoviște, Chindia Târgoviște reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 53, schimbare, iese atacant YAZALDE Gomes Pinto si intra Gabriel DEBELJUH
In minutul 53, schimbare, iese mijlocaș stânga Andrei Ioan CORDEA si intra Kévin Ramon RIMANE
GOOOL! Gol marcat pentru FC Hermannstadt de Gabriel DEBELJUH (rezervă). In minutul 75 al partidei dintre FC Hermannstadt si Chindia Târgoviște, scorul devine 2 - 1.
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș defensiv David CAIADO Dias si intra Lucian Mihai DUMITRIU
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș dreapta Cristian Daniel NEGUȚ si intra Franck Alex Neeb-Noma Blaise YAMÉOGO
In minutul 84, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chindia Târgoviște, Franck Alex Neeb-Noma Blaise YAMÉOGO
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chindia Târgoviște, Marius Mădălin MARTAC
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, ROMÁRIO Santos Pires

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa FC Hermannstadt.