Arbitri asistenţi Vasile Marinescu (București), Ovidiu Artene (Vaslui)
Arbitru observator Ioan Onicaș (Zalău)
Observator Cristian Vasc (Târgu Lăpuș)
Spectatori 1500

Meciul din data 31.08.2019 dintre echipele Gaz metan Mediaș si FC Politehnica Iași se disputa in localitatea Mediaș pe stadionul Gaz metan. in fata a 1500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Istvan Kovacs (Carei) impreuna cu arbitrii asistenti Vasile Marinescu (București), Ovidiu Artene (Vaslui).

Gaz metan Mediaș: Sergiu Florin BUȘ, Boubacar FOFANA, ELY Ernesto Lopes FERNANDES, Nicolao Manuel DUMITRU Cardoso, Lukáš DROPPA, Marius Marcel CONSTANTIN, Ionuț Justinian LARIE, Darius Dumitru OLARU, Mihai VELISAR, Roberto ROMEO, Răzvan Neculaie PLEȘCA si rezervele: Stephan Leonard DRĂGHICI, Mickael DIAKOTA, Nasser CHAMED, Ricardo Jorge Cecília BATISTA, Neluț Stelian ROȘU, Moussa SANOH, Răzvan Ștefan POPA.

FC Politehnica Iași: Iuliu HAȚIEGAN, Florian LOSHAJ, Marius Ovidiu MIHALACHE, Juan Pablo PASSAGLIA, Andrei RADU, Denis RUSU, Adrian Ionuț BĂLAN, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Adriàn GALLEGO Arias, Ovidiu HORŞIA, Nicandro BREEVELD si rezervele: Răzvan Philippe ONEA, Luís Carlos Almada Soares PLATINI, Alberto COBREA, Andrei CRISTEA, Didac DEVESA, Narcis Iulian BĂDIC, Cosmin Marian BÂRNOI.

In minutul 20, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Cosmin Valentin FRĂSINESCU
In minutul 23, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Marius Ovidiu MIHALACHE
In minutul 28, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Nicolao Manuel DUMITRU Cardoso
In minutul 42, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Ionuț Justinian LARIE
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Iuliu HAȚIEGAN si intra Luís Carlos Almada Soares PLATINI
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Adrian Ionuț BĂLAN (atacant). In minutul 48 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si FC Politehnica Iași, FC Politehnica Iași deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 52, Gaz metan Mediaș - FC Politehnica Iași, scor 0 - 2, gol din penalty transformat pentru FC Politehnica Iași de Adrian Ionuț BĂLAN
In minutul 54, schimbare, iese mijlocaș dreapta Lukáš DROPPA si intra Neluț Stelian ROȘU
In minutul 54, schimbare, iese extremă dreapta ELY Ernesto Lopes FERNANDES si intra Nasser CHAMED
In minutul 58, Gaz metan Mediaș - FC Politehnica Iași, scor 1 - 2, gol din penalty transformat pentru Gaz metan Mediaș de Marius Marcel CONSTANTIN
In minutul 58, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Denis RUSU
In minutul 58, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Luís Carlos Almada Soares PLATINI
In minutul 66, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Nicandro BREEVELD
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Nasser CHAMED (rezervă). In minutul 67 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si FC Politehnica Iași, Gaz metan Mediaș reuseste egalarea, scorul devine 2 - 2.
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Sergiu Florin BUȘ (atacant). In minutul 73 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si FC Politehnica Iași, scorul devine 3 - 2.
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș central Juan Pablo PASSAGLIA si intra Andrei CRISTEA
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș stânga Darius Dumitru OLARU si intra Răzvan Ștefan POPA
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș stânga Ovidiu HORŞIA si intra Răzvan Philippe ONEA

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 2 pentru echipa Gaz metan Mediaș.

BĂLAN
20’ Cosmin FRĂSINESCU
23’ Ovidiu MIHALACHE
Nicolao DUMITRU 28’
Ionuț LARIE 42’
46’ Iuliu HAȚIEGAN
PLATINI
0 - 1 48’ Adrian BĂLAN
0 - 2 52’ penalty Adrian BĂLAN
Lukáš DROPPA
Neluț ROȘU
54’
Nasser CHAMED
54’
1 - 2 penalty Marius CONSTANTIN 58’
58’ Denis RUSU
58’ PLATINI
66’ Nicandro BREEVELD
2 - 2 Nasser CHAMED 67’
3 - 2 Sergiu BUȘ 73’