Arbitri asistenţi Vasile Marinescu (București), Ovidiu Artene (Vaslui)
Arbitru observator Cristian Nica (Ploiești)
Observator Ion Craiu (București)
Spectatori 4000

Meciul din data 29.09.2019 dintre echipele CFR 1907 Cluj si Gaz metan Mediaș se disputa in localitatea Cluj pe stadionul Dr. Constantin Rădulescu. in fata a 4000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Istvan Kovacs (Carei) impreuna cu arbitrii asistenti Vasile Marinescu (București), Ovidiu Artene (Vaslui).

CFR 1907 Cluj: Mário Jorge Malico Paulino CAMORA, Kévin BOLI, Giedrius ARLAUSKIS, Lacina TRAORÉ, Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN, Ionuț Andrei PETELEU, PAULO VINÍCIUS de Souza Nascimento, Cătălin Mihai ITU, Ovidiu Ștefan HOBAN, Ciprian Ioan DEAC, Valentin Ionuţ COSTACHE si rezervele: Emmanuel Juan CULIO, Mateo SUŠIĆ, Adrian Vasile RUS, Billel OMRANI, Cătălin Gheorghiță GOLOFCA, Alexandru Ștefan PAŞCANU.

Gaz metan Mediaș: Boubacar FOFANA, Lukáš DROPPA, Nicolao Manuel DUMITRU Cardoso, ELY Ernesto Lopes FERNANDES, Ionuț Justinian LARIE, Darius Dumitru OLARU, Marian PLEAȘCĂ, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Mihai VELISAR, Marius Marcel CONSTANTIN, Sergiu Florin BUȘ si rezervele: Paul Costeluș COSTEA, Stephan Leonard DRĂGHICI, Nasser CHAMED, Roberto ROMEO, Neluț Stelian ROȘU, Răzvan Alin TRIF, Ricardo Jorge Cecília BATISTA.

GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de PAULO VINÍCIUS de Souza Nascimento (fundaș central). In minutul 20 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si Gaz metan Mediaș, CFR 1907 Cluj deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 22, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Ciprian Ioan DEAC
In minutul 23, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Lukáš DROPPA
In minutul 35, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, PAULO VINÍCIUS de Souza Nascimento
In minutul 35, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Ionuț Andrei PETELEU
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Kévin BOLI (fundaș central). In minutul 42 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si Gaz metan Mediaș, scorul devine 2 - 0.
In minutul 45, schimbare, iese atacant Lacina TRAORÉ si intra Billel OMRANI
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Billel OMRANI (rezervă). In minutul 56 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si Gaz metan Mediaș, scorul devine 3 - 0.
In minutul 58, schimbare, iese extremă dreapta ELY Ernesto Lopes FERNANDES si intra Nasser CHAMED
In minutul 63, schimbare, iese rezervă Billel OMRANI si intra Michaël PEREIRA
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș stânga Darius Dumitru OLARU si intra Paul Costeluș COSTEA
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș central Boubacar FOFANA si intra Neluț Stelian ROȘU
In minutul 80, schimbare, iese extremă stânga Valentin Ionuţ COSTACHE si intra Emmanuel Juan CULIO
In minutul 90+4, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Michaël PEREIRA

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 0 pentru echipa CFR 1907 Cluj.