Arbitru Andrei Florin Chivulete (București)
Arbitri asistenţi Adrian Radu Ghinguleac (București), Vlad Bârleanu (București)
Arbitru observator Eduard Dumitrescu (Pitești)
Observator Marian Bucurescu (București)
Spectatori 1250

Meciul din data 28.09.2019 dintre echipele Chindia Târgoviște si Astra Giurgiu se disputa in localitatea Ploiești pe stadionul Ilie Oană. in fata a 1250 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Andrei Florin Chivulete (București) impreuna cu arbitrii asistenti Adrian Radu Ghinguleac (București), Vlad Bârleanu (București).

Chindia Târgoviște: Ioan Andrei Vasile DUMITER, Andrei BURLACU, Ovidiu Alexandru BIC, Marian Mihai AIOANI, Daniel Constantin FLOREA, Vadim RAȚĂ, Cristian Daniel NEGUȚ, Andrei Ovidiu PIȚIAN, Marius Mădălin MARTAC, Robert NECIU, Mihai Daniel LECA si rezervele: Denis Constantin DUMITRAȘCU, Alin DUDEA, Cornel DINU II, Cristian Georgian CHERCHEZ, Josip IVANČIĆ, Mihai VODUŢ, Iustin Alin POPESCU.

Astra Giurgiu: Georgi KITANOV, Risto RADUNOVIĆ, Mihai Cosmin RĂDUȚ, Gabriel Bogdan SIMION, Alberth STAHL, Gabriel Sebastian TAMAȘ, Oumare TOUNKARA, Ljuban CREPULJA, Alexandru Adrian DANDEA, Constantin Valentin BUDESCU, Dinu GRAUR si rezervele: Constantin Cristian DIMA, David Beniamin LAZAR, Gabriel ȘERBAN, Julien Antoine BÈGUE, David BRUNO, Ionuţ Ciprian BICEANU, Goodness Ohiremen AJAYI.

In minutul 28, schimbare, iese extremă dreapta Alberth STAHL si intra Goodness Ohiremen AJAYI
In minutul 33, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Goodness Ohiremen AJAYI
In minutul 53, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Gabriel Sebastian TAMAȘ
In minutul 56, schimbare, iese mijlocaș stânga Mihai Cosmin RĂDUȚ si intra Julien Antoine BÈGUE
In minutul 58, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chindia Târgoviște, Ovidiu Alexandru BIC
In minutul 60, schimbare, iese mijlocaș stânga Andrei BURLACU si intra Denis Constantin DUMITRAȘCU
In minutul 70, schimbare, iese atacant Oumare TOUNKARA si intra David BRUNO
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș dreapta Cristian Daniel NEGUȚ si intra Josip IVANČIĆ
GOOOL! Gol marcat pentru Chindia Târgoviște de Vadim RAȚĂ (mijlocaș central). In minutul 83 al partidei dintre Chindia Târgoviște si Astra Giurgiu, Chindia Târgoviște deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 87, schimbare, iese atacant Daniel Constantin FLOREA si intra Alin DUDEA
In minutul 90, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Constantin Valentin BUDESCU
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chindia Târgoviște, Marian Mihai AIOANI
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chindia Târgoviște, Andrei Ovidiu PIȚIAN

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Chindia Târgoviște.

TOUNKARA
28’ Alberth STAHL
Goodness Ohiremen AJAYI
33’ Goodness Ohiremen AJAYI
53’ Gabriel TAMAȘ
56’ Mihai RĂDUȚ
Julien BÈGUE
Ovidiu BIC 58’
Andrei BURLACU
Denis DUMITRAȘCU
60’
70’ Oumare TOUNKARA
David BRUNO
Cristian NEGUȚ
Josip IVANČIĆ
74’
1 - 0 Vadim RAȚĂ 83’
Daniel FLOREA
Alin DUDEA
87’
90’ Constantin BUDESCU