Data disputării 30.09.2019 - 20:30
Stadion Ion Oblemenco
Localitatea Craiova
Arbitru Marius Avram (București)
Arbitri asistenţi Octavian Șovre (Satu Mare), Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava)
Arbitru observator Cornel Sorescu (Pitești)
Observator Ion Mironaș (Piatra Neamț)
Spectatori 15383

Meciul din data 30.09.2019 dintre echipele CS Universitatea Craiova si FC Viitorul se disputa in localitatea Craiova pe stadionul Ion Oblemenco. in fata a 15383 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marius Avram (București) impreuna cu arbitrii asistenti Octavian Șovre (Satu Mare), Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava).

CS Universitatea Craiova: Ivan MARTIĆ, Alexandru MATEIU, Andrei Virgil IVAN, Alexandru CICÂLDĂU, Mihai Alexandru BĂLAȘA, Nicuşor Silviu BANCU, Ștefan BAIARAM, Stephane ACKA, Mirko PIGLIACELLI, Luis Emanuel NIȚU, Bogdan Ilie VĂTĂJELU si rezervele: Cristian BĂRBUȚ, Elvir KOLJIĆ, Antoni IVANOV, Carlos Manuel dos Santos FORTES, TIAGO Emanuel Canelas Almeida FERREIRA, Raoul Petre BAICU, Laurențiu POPESCU.

FC Viitorul: Cosmin Gabriel MATEI, Rivaldo Vítor Borba Ferreira Júnior RIVALDINHO, Bogdan Ionuț ŢÂRU, Gabriel Cristian IANCU, Lyes Hafid HOURI, Bradley DE NOOIJER, Andrei Virgil CIOBANU, Vlad Alexandru ACHIM, Radu Ștefăniță BOBOC, Cătălin Vasile CĂBUZ, Andrei Viorel ARTEAN si rezervele: Marius Sebastian LECA, Paul Alexandru IACOB, Steliano FILIP, George Dănuț GANEA, Marco DULCA, Valentin Alexandru COJOCARU, Andreas Cristian CALCAN.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Viitorul de Bogdan Ionuț ŢÂRU (fundaș central). In minutul 07 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si FC Viitorul, FC Viitorul deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 12, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Alexandru CICÂLDĂU
In minutul 24, schimbare, iese extremă dreapta Luis Emanuel NIȚU si intra Elvir KOLJIĆ
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Alexandru CICÂLDĂU (mijlocaș central). In minutul 44 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si FC Viitorul, CS Universitatea Craiova reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Elvir KOLJIĆ (rezervă). In minutul 45 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si FC Viitorul, scorul devine 2 - 1.
In minutul 45+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Viitorul, Bogdan Ionuț ŢÂRU
In minutul 45+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Viitorul, Marco DULCA
In minutul 45+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Nicuşor Silviu BANCU
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Mihai Alexandru BĂLAȘA (fundaș central). In minutul 53 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si FC Viitorul, scorul devine 3 - 1.
In minutul 53, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Viitorul, Vlad Alexandru ACHIM
In minutul 55, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Viitorul, Gabriel Cristian IANCU
In minutul 61, schimbare, iese extremă stânga Cosmin Gabriel MATEI si intra George Dănuț GANEA
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș central Vlad Alexandru ACHIM si intra Paul Alexandru IACOB
In minutul 75, schimbare, iese extremă dreapta Gabriel Cristian IANCU si intra Steliano FILIP
In minutul 77, schimbare, iese extremă stânga Ștefan BAIARAM si intra Raoul Petre BAICU
In minutul 87, schimbare, iese atacant Andrei Virgil IVAN si intra Carlos Manuel dos Santos FORTES

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa CS Universitatea Craiova.

Elvir KOLJIĆ
24’
1 - 1 Alexandru CICÂLDĂU 44’
2 - 1 Elvir KOLJIĆ 45’
45+3’ Bogdan ŢÂRU
45+3’ Marco DULCA
Nicuşor BANCU 45+3’
3 - 1 Mihai BĂLAȘA 53’
53’ Vlad ACHIM
55’ Gabriel Cristian IANCU
61’ Cosmin MATEI
George GANEA
65’ Vlad ACHIM
Paul IACOB
75’ Gabriel Cristian IANCU