Arbitri asistenţi Daniel Mitruți (Craiova), Ciprian Florin Danșa (Satu Mare)
Arbitru observator Augustus Constantin (Rm Vâlcea)
Observator Valentin Mateescu (Ploiești)
Spectatori 4000

Meciul din data 06.10.2019 dintre echipele FC Viitorul si CFR 1907 Cluj se disputa in localitatea Ovidiu pe stadionul Central. in fata a 4000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Cătălin Găman (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Daniel Mitruți (Craiova), Ciprian Florin Danșa (Satu Mare).

FC Viitorul: Sebastian MLADEN, Bogdan Ionuț ŢÂRU, Rivaldo Vítor Borba Ferreira Júnior RIVALDINHO, Cosmin Gabriel MATEI, Gabriel Cristian IANCU, Lyes Hafid HOURI, George Dănuț GANEA, Cătălin Vasile CĂBUZ, Radu Ștefăniță BOBOC, Andrei Viorel ARTEAN, Bradley DE NOOIJER si rezervele: Paul Alexandru IACOB, Steliano FILIP, Marco DULCA, Valentin Alexandru COJOCARU, Andrei Virgil CIOBANU, Andreas Cristian CALCAN, Vlad Alexandru ACHIM.

CFR 1907 Cluj: Cătălin Mihai ITU, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA, Mike CESTOR Botuli, Valentin Ionuţ COSTACHE, Emmanuel Juan CULIO, Ovidiu Ștefan HOBAN, PAULO VINÍCIUS de Souza Nascimento, Ionuț Andrei PETELEU, Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN, Lacina TRAORÉ, Giedrius ARLAUSKIS si rezervele: Mihai Cătălin BORDEIANU, Ciprian Ioan DEAC, Cătălin Gheorghiță GOLOFCA, Alexandru Ștefan PAŞCANU, Michaël PEREIRA, Adrian Vasile RUS, Mateo SUŠIĆ.

In minutul 08, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Mike CESTOR Botuli
In minutul 26, FC Viitorul - CFR 1907 Cluj, scorul este 1 - 0. Autogol, inscris de Ionuț Andrei PETELEU
GOOOL! Gol marcat pentru FC Viitorul de Cosmin Gabriel MATEI (mijlocaș dreapta). In minutul 36 al partidei dintre FC Viitorul si CFR 1907 Cluj, scorul devine 2 - 0.
In minutul 45, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Viitorul, Radu Ștefăniță BOBOC
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Cătălin Mihai ITU si intra Mihai Cătălin BORDEIANU
In minutul 52, schimbare, iese mijlocaș dreapta Cosmin Gabriel MATEI si intra Steliano FILIP
In minutul 55, schimbare, iese extremă stânga George Dănuț GANEA si intra Marco DULCA
GOOOL! Gol marcat pentru FC Viitorul de Rivaldo Vítor Borba Ferreira Júnior RIVALDINHO (atacant). In minutul 57 al partidei dintre FC Viitorul si CFR 1907 Cluj, scorul devine 3 - 0.
In minutul 60, schimbare, iese mijlocaș dreapta Ovidiu Ștefan HOBAN si intra Michaël PEREIRA
In minutul 69, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Emmanuel Juan CULIO
In minutul 70, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Viitorul, Bogdan Ionuț ŢÂRU
In minutul 75, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Viitorul, Steliano FILIP
In minutul 76, FC Viitorul - CFR 1907 Cluj, scor 3 - 1, gol din penalty transformat pentru CFR 1907 Cluj de Emmanuel Juan CULIO
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș stânga Emmanuel Juan CULIO si intra Ciprian Ioan DEAC
In minutul 83, schimbare, iese extremă dreapta Gabriel Cristian IANCU si intra Paul Alexandru IACOB

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa FC Viitorul.