Data disputării 20.10.2019 - 20:30
Stadion Ilie Oană
Localitatea Ploiești
Arbitru Ionuț Coza (Cernica - If)
Arbitri asistenţi Ciprian Florin Danșa (Satu Mare), Ionel Valentin Dumitru (Gherghița - Ph)
Arbitru observator Dan Victor Berbecaru (Rm Vâlcea)
Observator Marcel Vasile (București)
Spectatori 9850

Meciul din data 20.10.2019 dintre echipele Chindia Târgoviște si Fotbal Club FCSB se disputa in localitatea Ploiești pe stadionul Ilie Oană. in fata a 9850 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Ionuț Coza (Cernica - If) impreuna cu arbitrii asistenti Ciprian Florin Danșa (Satu Mare), Ionel Valentin Dumitru (Gherghița - Ph).

Chindia Târgoviște: Marian Mihai AIOANI, Vadim RAȚĂ, Mihai Daniel LECA, Andrei Ovidiu PIȚIAN, Cristian Daniel NEGUȚ, Marius Mădălin MARTAC, Daniel Constantin FLOREA, Denis Constantin DUMITRAȘCU, Ioan Andrei Vasile DUMITER, Cornel DINU II, Ovidiu Alexandru BIC si rezervele: Alexandru Constantin BENGA, Iustin Alin POPESCU, Robert NECIU, Liviu Ionuţ MIHAI II, Alin DUDEA, Cristian Georgian CHERCHEZ, Andrei BURLACU.

Fotbal Club FCSB: Thierry MOUTINHO, Bojidar CHORBADJIYSKI, Valentin Iulian CREȚU, Iulian Lucian CRISTEA, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ, Olimpiu Vasile MORUȚAN, Ionuţ Constantin PANŢÂRU, Bogdan PLANIĆ, Florin Lucian TĂNASE, Andrei Daniel VLAD, Ionuț Daniel VÂNĂ si rezervele: Adrian Ioan HORA, Cristian Marian MANEA, Adrian POPA, Aristidis SOILEDIS, Juvhel Hama TSOUMOU, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN.

GOOOL! Gol marcat pentru Chindia Târgoviște de Daniel Constantin FLOREA (atacant). In minutul 13 al partidei dintre Chindia Târgoviște si Fotbal Club FCSB, Chindia Târgoviște deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 25, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Ionuţ Constantin PANŢÂRU
In minutul 27, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chindia Târgoviște, Denis Constantin DUMITRAȘCU
In minutul 27, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Valentin Iulian CREȚU
In minutul 30, Chindia Târgoviște - Fotbal Club FCSB, scorul este 1 - 1. Autogol, inscris de Mihai Daniel LECA
In minutul 46, schimbare, iese fundaș dreapta Cornel DINU II si intra Robert NECIU
In minutul 46, schimbare, iese extremă dreapta Olimpiu Vasile MORUȚAN si intra Adrian POPA
In minutul 53, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chindia Târgoviște, Daniel Constantin FLOREA
In minutul 53, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Bogdan PLANIĆ
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Harlem-Eddy GNOHÉRÉ (atacant). In minutul 57 al partidei dintre Chindia Târgoviște si Fotbal Club FCSB, scorul devine 1 - 2.
In minutul 60, schimbare, iese extremă stânga Thierry MOUTINHO si intra Adrian Ioan HORA
In minutul 61, schimbare, iese extremă dreapta Cristian Daniel NEGUȚ si intra Cristian Georgian CHERCHEZ
In minutul 62, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Florin Lucian TĂNASE
In minutul 69, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chindia Târgoviște, Mihai Daniel LECA
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș central Iulian Lucian CRISTEA si intra Aristidis SOILEDIS
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș central Vadim RAȚĂ si intra Liviu Ionuţ MIHAI II
In minutul 84, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Adrian POPA
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chindia Târgoviște, Andrei Ovidiu PIȚIAN

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Fotbal Club FCSB.

1 - 0 Daniel FLOREA 13’
25’ Ionuţ PANŢÂRU
Denis DUMITRAȘCU 27’
27’ Valentin CREȚU
1 - 1 autogol Mihai LECA 30’
Cornel DINU
Robert NECIU
46’
46’ Olimpiu MORUȚAN
Adrian POPA
Daniel FLOREA 53’
53’ Bogdan PLANIĆ
1 - 2 57’ Harlem GNOHÉRÉ
60’ Thierry Rua MOUTINHO