Arbitri asistenţi Alexandru Cerei (Cluj), George Florin Neacșu (Câmpulung Mus)
Arbitru observator Alexandru Deaconu (București)
Observator Cătălin Popa (Vaslui)
Spectatori 3128

Meciul din data 16.09.2019 dintre echipele FC Viitorul si Gaz metan Mediaș se disputa in localitatea Ovidiu pe stadionul Central. in fata a 3128 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Horațiu Mircea Feșnic (Cluj) impreuna cu arbitrii asistenti Alexandru Cerei (Cluj), George Florin Neacșu (Câmpulung Mus).

FC Viitorul: Rivaldo Vítor Borba Ferreira Júnior RIVALDINHO, Vlad Alexandru ACHIM, Bogdan Ionuț ŢÂRU, Gabriel Cristian IANCU, Lyes Hafid HOURI, Cătălin Vasile CĂBUZ, Andrei Virgil CIOBANU, Carlo CASAP, Radu Ștefăniță BOBOC, Andrei Viorel ARTEAN, Bradley DE NOOIJER si rezervele: Cosmin Gabriel MATEI, Marius Sebastian LECA, Steliano FILIP, George Dănuț GANEA, Marco DULCA, Valentin Alexandru COJOCARU, Andreas Cristian CALCAN.

Gaz metan Mediaș: Ionuț Justinian LARIE, Sergiu Florin BUȘ, Lukáš DROPPA, Nicolao Manuel DUMITRU Cardoso, Boubacar FOFANA, Darius Dumitru OLARU, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Răzvan Ștefan POPA, Roberto ROMEO, Neluț Stelian ROȘU, Mihai VELISAR si rezervele: Nasser CHAMED, Mickael DIAKOTA, Stephan Leonard DRĂGHICI, ELY Ernesto Lopes FERNANDES, Moussa SANOH, Răzvan Alin TRIF, Ricardo Jorge Cecília BATISTA.

In minutul 07, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Răzvan Ștefan POPA
In minutul 12, schimbare, iese atacant Sergiu Florin BUȘ si intra ELY Ernesto Lopes FERNANDES
GOOOL! Gol marcat pentru FC Viitorul de Gabriel Cristian IANCU (extremă dreapta). In minutul 16 al partidei dintre FC Viitorul si Gaz metan Mediaș, FC Viitorul deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 25, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Viitorul, Andrei Viorel ARTEAN
In minutul 42, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Viitorul, Lyes Hafid HOURI
In minutul 45+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Ionuț Justinian LARIE
In minutul 46, schimbare, iese fundaș central Andrei Viorel ARTEAN si intra Steliano FILIP
In minutul 53, schimbare, iese mijlocaș central Vlad Alexandru ACHIM si intra Marco DULCA
GOOOL! Gol marcat pentru FC Viitorul de Bogdan Ionuț ŢÂRU (fundaș central). In minutul 64 al partidei dintre FC Viitorul si Gaz metan Mediaș, scorul devine 2 - 0.
In minutul 66, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Viitorul, Bogdan Ionuț ŢÂRU
In minutul 66, schimbare, iese fundaș dreapta Roberto ROMEO si intra Nasser CHAMED
In minutul 67, schimbare, iese mijlocaș stânga Neluț Stelian ROȘU si intra Mickael DIAKOTA
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș stânga Carlo CASAP si intra Cosmin Gabriel MATEI
GOOOL! Gol marcat pentru FC Viitorul de Gabriel Cristian IANCU (extremă dreapta). In minutul 74 al partidei dintre FC Viitorul si Gaz metan Mediaș, scorul devine 3 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de ELY Ernesto Lopes FERNANDES (rezervă). In minutul 82 al partidei dintre FC Viitorul si Gaz metan Mediaș, scorul devine 3 - 1.
In minutul 84, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Mickael DIAKOTA
In minutul 89, FC Viitorul - Gaz metan Mediaș, scor 4 - 1, gol din penalty transformat pentru FC Viitorul de Rivaldo Vítor Borba Ferreira Júnior RIVALDINHO

Meciul s-a incheiat cu scorul 4 - 1 pentru echipa FC Viitorul.