Arbitri asistenţi Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Mircea Orbuleț (Buvurești)
Arbitru observator Marian Salomir (Cluj)
Observator Ion Cățoi (București)
Spectatori 12342

Meciul din data 04.11.2019 dintre echipele CS Universitatea Craiova si Dinamo București se disputa in localitatea Drobeta Turnu Severin pe stadionul Municipal. in fata a 12342 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marius Avram (București) impreuna cu arbitrii asistenti Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Mircea Orbuleț (Buvurești).

CS Universitatea Craiova: Nicuşor Silviu BANCU, Stephane ACKA, Alexandru CICÂLDĂU, Uroš ĆOSIĆ, Ștefan Marinel VLĂDOIU, Mirko PIGLIACELLI, Valentin Mihai MIHĂILĂ, Antoni IVANOV, Andrei Virgil IVAN, TIAGO Emanuel Canelas Almeida FERREIRA, Cristian BĂRBUȚ si rezervele: Bogdan Ilie VĂTĂJELU, Goran ZAKARIĆ, Kamer QAKA, Luis Emanuel NIȚU, Ivan MARTIĆ, Alexandru IONIŢĂ II, Laurențiu POPESCU.

Dinamo București: Dan Nicolae NISTOR, Ioan Constantin FILIP, GABRIEL Rodrigues de Moura, Robert Marian MOLDOVEANU, Filip MRZLJAK, Slavko PEROVIĆ, Riccardo PISCITELLI, Mihai Cristian POPESCU, Ante PULJIĆ, Armindo Rodrigues Mendes Furtado, Denis CIOBOTARIU si rezervele: Ricardo Florin GRIGORE, Mattia MONTINI, Laurențiu Nicolae CORBU, Daniel Iliuță POPA, Alexandru Ilie RĂUŢĂ, Cătălin George STRATON, Florin BEJAN.

GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Antoni IVANOV (mijlocaș dreapta). In minutul 20 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si Dinamo București, CS Universitatea Craiova deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Andrei Virgil IVAN (atacant). In minutul 31 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si Dinamo București, scorul devine 2 - 0.
In minutul 35, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Antoni IVANOV
In minutul 36, schimbare, iese mijlocaș defensiv Filip MRZLJAK si intra Mattia MONTINI
In minutul 39, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Uroš ĆOSIĆ
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Andrei Virgil IVAN (atacant). In minutul 45+3 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si Dinamo București, scorul devine 3 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Dan Nicolae NISTOR (mijlocaș central). In minutul 57 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si Dinamo București, scorul devine 3 - 1.
In minutul 60, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, GABRIEL Rodrigues de Moura
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș dreapta Armindo Rodrigues Mendes Furtado si intra Daniel Iliuță POPA
In minutul 69, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Mattia MONTINI
In minutul 71, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Ioan Constantin FILIP
In minutul 74, schimbare, iese fundaș dreapta Ștefan Marinel VLĂDOIU si intra Ivan MARTIĆ
In minutul 79, schimbare, iese extremă dreapta Cristian BĂRBUȚ si intra Goran ZAKARIĆ
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș stânga Uroš ĆOSIĆ si intra Kamer QAKA
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Valentin Mihai MIHĂILĂ (extremă stânga). In minutul 86 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si Dinamo București, scorul devine 4 - 1.
In minutul 88, schimbare, iese mijlocaș stânga Robert Marian MOLDOVEANU si intra Laurențiu Nicolae CORBU
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Valentin Mihai MIHĂILĂ

Meciul s-a incheiat cu scorul 4 - 1 pentru echipa CS Universitatea Craiova.

Antoni IVANOV 35’
36’ Filip MRZLJAK
Mattia MONTINI
Uroš ĆOSIĆ 39’
3 - 0 Andrei IVAN 45+3’
3 - 1 57’ Dan NISTOR
60’ GABRIEL
65’ Brito RODRIGUES
Daniel POPA
69’ Mattia MONTINI
71’ Ioan FILIP
Ștefan VLĂDOIU
Ivan MARTIĆ
74’
Cristian BĂRBUȚ
Goran ZAKARIĆ
79’
Uroš ĆOSIĆ
Kamer QAKA
82’
4 - 1 Valentin MIHĂILĂ 86’
88’ Robert MOLDOVEANU