Arbitri asistenţi Valentin Avram (București), Mihai Marius Marica (Bistrița)
Arbitru observator Iosif Olah (Sf Gheorghe)
Observator Ioan Mironaș (Piatra Neamț)
Spectatori 2800

Meciul din data 09.11.2019 dintre echipele Chindia Târgoviște si CS Universitatea Craiova se disputa in localitatea Ploiești pe stadionul Ilie Oană. in fata a 2800 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Cătălin Popa (Pitești) impreuna cu arbitrii asistenti Valentin Avram (București), Mihai Marius Marica (Bistrița).

Chindia Târgoviște: Alexandru Constantin BENGA, Marian Mihai AIOANI, Franck Alex Neeb-Noma Blaise YAMÉOGO, Vadim RAȚĂ, Cristian Daniel NEGUȚ, Robert NECIU, Marius Mădălin MARTAC, Mihai Daniel LECA, Josip IVANČIĆ, Ioan Andrei Vasile DUMITER, Ovidiu Alexandru BIC si rezervele: Cristian Georgian CHERCHEZ, Mihai VODUŢ, Daniel Ionuț NOVAC, Dinu MOLDOVAN, Denis Constantin DUMITRAȘCU, Cornel DINU II, Liviu Ionuţ MIHAI II.

CS Universitatea Craiova: Antoni IVANOV, Mihai Alexandru BĂLAȘA, Cristian BĂRBUȚ, Alexandru CICÂLDĂU, TIAGO Emanuel Canelas Almeida FERREIRA, Andrei Virgil IVAN, Valentin Mihai MIHĂILĂ, Mirko PIGLIACELLI, Ștefan Marinel VLĂDOIU, Uroš ĆOSIĆ, Nicuşor Silviu BANCU si rezervele: Alexandru IONIŢĂ II, Stephane ACKA, Luis Emanuel NIȚU, Kamer QAKA, Bogdan Ilie VĂTĂJELU, Goran ZAKARIĆ.

In minutul 28, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Chindia Târgoviște, Josip IVANČIĆ. Chindia Târgoviște va trebui sa trebui sa joace restul de 62 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 50, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Valentin Mihai MIHĂILĂ
In minutul 52, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Andrei Virgil IVAN
In minutul 57, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Alexandru CICÂLDĂU
In minutul 60, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Nicuşor Silviu BANCU
GOOOL! Gol marcat pentru Chindia Târgoviște de Ovidiu Alexandru BIC (mijlocaș central). In minutul 61 al partidei dintre Chindia Târgoviște si CS Universitatea Craiova, Chindia Târgoviște deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 62, schimbare, iese fundaș central Mihai Alexandru BĂLAȘA si intra Stephane ACKA
In minutul 64, schimbare, iese mijlocaș dreapta Antoni IVANOV si intra Alexandru IONIŢĂ II
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Alexandru CICÂLDĂU (mijlocaș central). In minutul 64 al partidei dintre Chindia Târgoviște si CS Universitatea Craiova, CS Universitatea Craiova reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 68, schimbare, iese extremă stânga Valentin Mihai MIHĂILĂ si intra Goran ZAKARIĆ
In minutul 74, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chindia Târgoviște, Franck Alex Neeb-Noma Blaise YAMÉOGO
In minutul 77, schimbare, iese atacant Ioan Andrei Vasile DUMITER si intra Mihai VODUŢ
In minutul 80, schimbare, iese fundaș stânga Robert NECIU si intra Denis Constantin DUMITRAȘCU
In minutul 89, schimbare, iese mijlocaș dreapta Cristian Daniel NEGUȚ si intra Daniel Ionuț NOVAC

Josip IVANČIĆ 28’
50’ Valentin MIHĂILĂ
52’ Andrei IVAN
57’ Alexandru CICÂLDĂU
60’ Nicuşor BANCU
1 - 0 Ovidiu BIC 61’
62’ Mihai BĂLAȘA
Stephane ACKA
64’ Antoni IVANOV
Alexandru IONIȚĂ II
1 - 1 64’ Alexandru CICÂLDĂU
68’ Valentin MIHĂILĂ