Arbitri asistenţi Andrei Constantinescu (București), Stelian Slabu (Brașov)
Arbitru observator Cristian Nica (Ploiești)
Observator Ion Craiu (București)
Spectatori 490

Meciul din data 08.11.2019 dintre echipele Astra Giurgiu si FC Voluntari se disputa in localitatea Giurgiu pe stadionul Marin Anastasovici. in fata a 490 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Lucian Rusandu (Sf Gheorghe) impreuna cu arbitrii asistenti Andrei Constantinescu (București), Stelian Slabu (Brașov).

Astra Giurgiu: Florentin MATEI, David Beniamin LAZAR, Daniel GRAOVAC, Constantin Cristian DIMA, Ljuban CREPULJA, Valentin GHEORGHE, Constantin Valentin BUDESCU, Denis ALIBEC, Risto RADUNOVIĆ, Gabriel Bogdan SIMION, Gabriel Sebastian TAMAȘ si rezervele: Julien Antoine BÈGUE, Georgi KITANOV, Dragoș GHEORGHE, David BRUNO, Ionuţ Ciprian BICEANU, Mihai Cosmin RĂDUȚ, Oumare TOUNKARA.

FC Voluntari: Victor Teodor RÂMNICEANU, Andraž STRUNA, Alexandru Nicolae VLAD, Athanasios PAPAZOGLOU, Alexandru MĂŢAN, Aissa Bilal LAÏDOUNI, Nicolás Martín GOROBSOV, Ion GHEORGHE, Cosmin Florin ACHIM, Igor ARMAŞ, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ si rezervele: Franco SIGNORELLI, Marko SIMONOVSKI, Julio César RODRÍGUEZ López, Bozhidar Konstantinov MITREV, Milan KOCIĆ, Avtandil EBRALIDZE, Cristian Ionuț COSTIN.

GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Denis ALIBEC (atacant). In minutul 19 al partidei dintre Astra Giurgiu si FC Voluntari, Astra Giurgiu deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 55, schimbare, iese mijlocaș dreapta Florentin MATEI si intra Julien Antoine BÈGUE
In minutul 58, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Gabriel Sebastian TAMAȘ
In minutul 60, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Nicolás Martín GOROBSOV
In minutul 69, schimbare, iese atacant Athanasios PAPAZOGLOU si intra Marko SIMONOVSKI
In minutul 71, schimbare, iese extremă dreapta Valentin GHEORGHE si intra Ionuţ Ciprian BICEANU
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș central Nicolás Martín GOROBSOV si intra Franco SIGNORELLI
In minutul 78, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Ion GHEORGHE
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Denis ALIBEC
In minutul 88, schimbare, iese atacant Denis ALIBEC si intra Oumare TOUNKARA
In minutul 90, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Ljuban CREPULJA

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Astra Giurgiu.

Julien BÈGUE
55’
Gabriel TAMAȘ 58’
60’ Nicolás GOROBSOV
69’ Athanasios PAPAZOGLOU
Marko SIMONOVSKI
Valentin V. GHEORGHE
Ionuţ BICEANU
71’
74’ Nicolás GOROBSOV