Arbitri asistenţi Mircea Orbuleț (București), Mihai Marius Marica (Bistrița)
Arbitru observator Aron Huzu (Sibiu)
Observator Adrian Ionescu (București)
Spectatori 3438

Meciul din data 23.11.2019 dintre echipele Fotbal Club FCSB si Astra Giurgiu se disputa in localitatea București pe stadionul Arena Națională. in fata a 3438 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marius Avram (București) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Orbuleț (București), Mihai Marius Marica (Bistrița).

Fotbal Club FCSB: Ovidiu Marian POPESCU, Aristidis SOILEDIS, Ionuţ Constantin PANŢÂRU, Răzvan Constantin OAIDĂ, Dennis MAN, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ, Iulian Lucian CRISTEA, Valentin Iulian CREȚU, Florinel Teodor COMAN, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN, Florin Lucian TĂNASE si rezervele: Ionuț Daniel VÂNĂ, Dragoş Ionuţ NEDELCU, Olimpiu Vasile MORUȚAN, Marko MOMČILOVIĆ, Cristian Marian MANEA, Andrei Daniel VLAD, Adrian Ioan HORA.

Astra Giurgiu: Daniel GRAOVAC, David BRUNO, Constantin Valentin BUDESCU, Ljuban CREPULJA, Constantin Cristian DIMA, David Beniamin LAZAR, Risto RADUNOVIĆ, Mihai Cosmin RĂDUȚ, Gabriel Sebastian TAMAȘ, Gabriel ȘERBAN, Denis ALIBEC si rezervele: Julien Antoine BÈGUE, Alexandru Adrian DANDEA, Gabriel Nicolae ENACHE, Valentin GHEORGHE, Georgi KITANOV, Florentin MATEI, Andrei TRUSESCU.

In minutul 07, schimbare, iese mijlocaș defensiv Gabriel ȘERBAN si intra Valentin GHEORGHE
In minutul 11, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Mihai Cosmin RĂDUȚ
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Harlem-Eddy GNOHÉRÉ (atacant). In minutul 19 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si Astra Giurgiu, Fotbal Club FCSB deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Denis ALIBEC (atacant). In minutul 30 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si Astra Giurgiu, Astra Giurgiu reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 39, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Valentin GHEORGHE
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Florin Lucian TĂNASE si intra Dragoş Ionuţ NEDELCU
In minutul 49, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Denis ALIBEC
In minutul 50, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Valentin Iulian CREȚU
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Denis ALIBEC (atacant). In minutul 60 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si Astra Giurgiu, scorul devine 1 - 2.
In minutul 61, schimbare, iese fundaș dreapta Valentin Iulian CREȚU si intra Olimpiu Vasile MORUȚAN
In minutul 85, schimbare, iese atacant Harlem-Eddy GNOHÉRÉ si intra Adrian Ioan HORA
In minutul 88, schimbare, iese rezervă Valentin GHEORGHE si intra Gabriel Nicolae ENACHE
In minutul 90+4, schimbare, iese atacant Denis ALIBEC si intra Julien Antoine BÈGUE
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Gabriel Nicolae ENACHE (rezervă). In minutul 90+6 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si Astra Giurgiu, scorul devine 1 - 3.

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa Astra Giurgiu.

RĂDUȚ
07’ Gabriel ȘERBAN
Valentin V. GHEORGHE
11’ Mihai RĂDUȚ
1 - 0 Harlem GNOHÉRÉ 19’
1 - 1 30’ Denis ALIBEC
39’ Valentin V. GHEORGHE
Florin TĂNASE
Dragoş NEDELCU
46’
49’ Denis ALIBEC
Valentin CREȚU 50’
1 - 2 60’ Denis ALIBEC
Valentin CREȚU
Olimpiu MORUȚAN
61’
Harlem GNOHÉRÉ
Adrian HORA
85’
88’ Valentin V. GHEORGHE