Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - CS Universitatea Craiova - 30.11.2019 English version
Arbitri asistenţi Ciprian Florin Danșa (Satu Mare), Marius Nicoară (DT Severin)
Arbitru observator Nicolae Grigorescu (Timișoara)
Observator Marcel Vasile (București)
Spectatori 2400

Meciul din data 30.11.2019 dintre echipele Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si CS Universitatea Craiova se disputa in localitatea Sfântu Gheorghe pe stadionul Municipal. in fata a 2400 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marcel Bîrsan (București) impreuna cu arbitrii asistenti Ciprian Florin Danșa (Satu Mare), Marius Nicoară (DT Severin).

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe: Peter GÁL-ANDREZLY, Florin Bogdan ŞTEFAN, Pavol ŠAFRANKO, Stefan VELEV, Gabriel Cristian VAŞVARI, Roland NICZULY, István Sándor FÜLÖP, Oumar DIAKHITE, Radoslav Bonchev DIMITROV, Nicolae CARNAT, Hrvoje BARIŠIĆ, Marius ȘTEFĂNESCU si rezervele: Edgar Nicaise Constant SALLI, Goran KARANOVIĆ, FEJÉR Bela Csongor, Octavian Ronaldo DEACONU, Jacob ADEBANJO.

CS Universitatea Craiova: Kamer QAKA, Laurențiu POPESCU, Luis Emanuel NIȚU, Valentin Mihai MIHĂILĂ, Alexandru MĂŢEL, Alexandru CICÂLDĂU, Andrei Virgil IVAN, TIAGO Emanuel Canelas Almeida FERREIRA, Antoni IVANOV, Nicuşor Silviu BANCU, Mihai Alexandru BĂLAȘA si rezervele: Bogdan Ilie VĂTĂJELU, Goran ZAKARIĆ, Ștefan Marinel VLĂDOIU, Mihaiță Alexandru ROMAN, Alexandru MATEIU, Stephane ACKA.

GOOOL! Gol marcat pentru Sepsi OSK Sfântu Gheorghe de Pavol ŠAFRANKO (atacant). In minutul 08 al partidei dintre Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si CS Universitatea Craiova, Sepsi OSK Sfântu Gheorghe deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 29, schimbare, iese extremă dreapta Luis Emanuel NIȚU si intra Goran ZAKARIĆ
In minutul 34, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Kamer QAKA
In minutul 50, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Gabriel Cristian VAŞVARI
In minutul 55, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Andrei Virgil IVAN
In minutul 55, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Mihai Alexandru BĂLAȘA
In minutul 59, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Radoslav Bonchev DIMITROV
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș dreapta Nicolae CARNAT si intra Peter GÁL-ANDREZLY
In minutul 70, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Marius ȘTEFĂNESCU
In minutul 75, schimbare, iese mijlocaș central István Sándor FÜLÖP si intra Edgar Nicaise Constant SALLI
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș stânga Antoni IVANOV si intra Mihaiță Alexandru ROMAN
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș dreapta Kamer QAKA si intra Alexandru MATEIU
In minutul 88, schimbare, iese atacant Pavol ŠAFRANKO si intra Goran KARANOVIĆ
In minutul 90+4, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Roland NICZULY

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Sepsi OSK Sfântu Gheorghe.