Data disputării 05.12.2019 - 18:00
Stadion Ion Oblemenco
Localitatea Craiova
Arbitru Horațiu Mircea Feșnic (Cluj)
Arbitri asistenţi Mircea Orbuleț (București), Mircea Mihail Grigoriu (București)
Arbitru observator Eduard Dumitrescu (Pitești)
Observator Dan Potocianu (Reșița)
Spectatori 4236

Meciul din data 05.12.2019 dintre echipele CS Universitatea Craiova si FC Botoșani se disputa in localitatea Craiova pe stadionul Ion Oblemenco. in fata a 4236 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Horațiu Mircea Feșnic (Cluj) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Orbuleț (București), Mircea Mihail Grigoriu (București).

CS Universitatea Craiova: Goran ZAKARIĆ, Ștefan Marinel VLĂDOIU, Kamer QAKA, Laurențiu POPESCU, Valentin Mihai MIHĂILĂ, Andrei Virgil IVAN, Alexandru CICÂLDĂU, Cristian BĂRBUȚ, Mihai Alexandru BĂLAȘA, Nicuşor Silviu BANCU, TIAGO Emanuel Canelas Almeida FERREIRA si rezervele: Mihaiță Alexandru ROMAN, Alexandru MĂŢEL, Alexandru MATEIU, Antoni IVANOV, Stephane ACKA, Bogdan Ilie VĂTĂJELU.

FC Botoșani: Stefan AŠKOVSKI, Andrei CHINDRIȘ, Mario EBENHOFER, Denis Grațian HARUŢ, George Andrei MIRON, Reagy Baah OFOSU, Eduard PAP, Enriko PAPA, Jonathan Emanuel RODRÍGUEZ, Alexandru ȚIGĂNAȘU, Răzvan ANDRONIC si rezervele: Hamidou KEYTA, Juan Bautista CASCINI, George CÂMPANU, Hidajet HANKIČ, Marcel HOLZMANN, Dragoş Alexandru PENESCU, Michael Leonel PIERCE.

GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Valentin Mihai MIHĂILĂ (extremă stânga). In minutul 20 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si FC Botoșani, CS Universitatea Craiova deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 28, CS Universitatea Craiova - FC Botoșani, scor 2 - 0, gol din penalty transformat pentru CS Universitatea Craiova de Alexandru CICÂLDĂU
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Reagy Baah OFOSU (mijlocaș stânga). In minutul 39 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si FC Botoșani, scorul devine 2 - 1.
In minutul 41, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Reagy Baah OFOSU
In minutul 45, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Stefan AŠKOVSKI
In minutul 53, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Mario EBENHOFER
In minutul 56, schimbare, iese atacant Răzvan ANDRONIC si intra Hamidou KEYTA
In minutul 58, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Goran ZAKARIĆ
In minutul 64, schimbare, iese extremă dreapta Cristian BĂRBUȚ si intra Alexandru MATEIU
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș stânga Kamer QAKA si intra Antoni IVANOV
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș central Mario EBENHOFER si intra Juan Bautista CASCINI
In minutul 81, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Mihai Alexandru BĂLAȘA
In minutul 84, schimbare, iese mijlocaș stânga Reagy Baah OFOSU si intra George CÂMPANU
In minutul 86, schimbare, iese mijlocaș central Alexandru CICÂLDĂU si intra Bogdan Ilie VĂTĂJELU
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Bogdan Ilie VĂTĂJELU (rezervă). In minutul 90+3 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si FC Botoșani, scorul devine 3 - 1.

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa CS Universitatea Craiova.