Arbitri asistenţi Florin Păunescu (Rm Vâlcea), Romică Bârdeș (Pitești)
Arbitru observator Marian Dorobanțu (Buzău)
Observator Marian Bucurescu (București)
Spectatori 1500

Meciul din data 03.12.2019 dintre echipele Gaz metan Mediaș si FC Voluntari se disputa in localitatea Mediaș pe stadionul Gaz metan. in fata a 1500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Cătălin Buși (Rm Vâlcea) impreuna cu arbitrii asistenti Florin Păunescu (Rm Vâlcea), Romică Bârdeș (Pitești).

Gaz metan Mediaș: Mihai VELISAR, Sergiu Florin BUȘ, Roberto ROMEO, Neluț Stelian ROȘU, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Darius Dumitru OLARU, Ionuț Justinian LARIE, Marius Marcel CONSTANTIN, Nasser CHAMED, Nicolao Manuel DUMITRU Cardoso, Boubacar FOFANA si rezervele: Răzvan Alin TRIF, Marian PLEAȘCĂ, ELY Ernesto Lopes FERNANDES, Lukáš DROPPA, Mickael DIAKOTA, Paul Costeluș COSTEA, Ricardo Jorge Cecília BATISTA.

FC Voluntari: Ionuț BALAUR, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ, Ion GHEORGHE, Nicolás Martín GOROBSOV, Aissa Bilal LAÏDOUNI, Alexandru MĂŢAN, Victor Teodor RÂMNICEANU, Andraž STRUNA, Alexandru Nicolae VLAD, Cătălin Ştefan ŢÂRĂ, Igor ARMAŞ si rezervele: Bozhidar Konstantinov MITREV, Cristian Ionuț COSTIN, Avtandil EBRALIDZE, Milan KOCIĆ, Athanasios PAPAZOGLOU, Julio César RODRÍGUEZ López, Franco SIGNORELLI.

In minutul 43, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Darius Dumitru OLARU
In minutul 53, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Alexandru Nicolae VLAD
In minutul 54, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Nicolás Martín GOROBSOV
In minutul 64, schimbare, iese mijlocaș dreapta Darius Dumitru OLARU si intra ELY Ernesto Lopes FERNANDES
In minutul 68, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Andraž STRUNA
In minutul 71, schimbare, iese extremă stânga Alexandru MĂŢAN si intra Avtandil EBRALIDZE
In minutul 75, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Marius Marcel CONSTANTIN
In minutul 77, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Nicolao Manuel DUMITRU Cardoso
In minutul 78, schimbare, iese atacant Cătălin Ştefan ŢÂRĂ si intra Athanasios PAPAZOGLOU
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Sergiu Florin BUȘ (atacant). In minutul 80 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si FC Voluntari, Gaz metan Mediaș deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș central Nicolao Manuel DUMITRU Cardoso si intra Mickael DIAKOTA
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Aissa Bilal LAÏDOUNI
In minutul 85, schimbare, iese extremă dreapta Ion GHEORGHE si intra Cristian Ionuț COSTIN
In minutul 87, schimbare, iese mijlocaș stânga Nasser CHAMED si intra Paul Costeluș COSTEA

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Gaz metan Mediaș.

Darius OLARU 43’
53’ Alexandru VLAD
54’ Nicolás GOROBSOV
Darius OLARU
ELY FERNANDES
64’
68’ Andraž STRUNA
71’ Alexandru MĂŢAN
Avtandil EBRALIDZE
Marius CONSTANTIN 75’
Nicolao DUMITRU 77’
78’ Cătălin ŢÂRĂ
Athanasios PAPAZOGLOU
1 - 0 Sergiu BUȘ 80’
Nicolao DUMITRU
Mickael DIAKOTA
82’
82’ Aissa Bilal LAÏDOUNI