Arbitri asistenţi Ovidiu Artene (Vaslui), Alexandru Cerei (Cluj)
Arbitru observator Eduard Dumitrescu (Pitești)
Observator Paul Cazan (București)
Spectatori 300

Meciul din data 14.12.2019 dintre echipele si FC Botoșani se disputa in localitatea Clinceni pe stadionul Academica. in fata a 300 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Sebastian Colțescu (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Ovidiu Artene (Vaslui), Alexandru Cerei (Cluj).

: Octavian Gabriel VÂLCEANU, Florin Vasile ACHIM, Adrian Gheorghe ŞUT, Jakub VOJTUŠ, Andrei RĂUȚĂ, Paul Ovidiu PÂRVULESCU, Răzvan Bogdan PATRICHE, Gabriel Eugen MATEI, Eugeniu CEBOTARU, Alexandru BUZIUC, Robert ION si rezervele: Alexandru Ionuț POPESCU, George Cristian MERLOI, Bogdan ILIE, Cristian Cosmin DUMITRU, Mihai DOBRESCU, Jean Alexandre DERETTI.

FC Botoșani: Andrei CHINDRIȘ, Denis Grațian HARUŢ, George Andrei MIRON, Reagy Baah OFOSU, Hervin ONGENDA, Eduard PAP, Enriko PAPA, Jonathan Emanuel RODRÍGUEZ, Mihai ROMAN I, Alexandru ȚIGĂNAȘU, Stefan AŠKOVSKI si rezervele: Sofien MOUSSA, George CÂMPANU, Mario EBENHOFER, Eduard FLORESCU, Hidajet HANKIČ, Hamidou KEYTA, Andrei Alexandru PATACHE.

In minutul 38, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Stefan AŠKOVSKI
In minutul 41, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, George Andrei MIRON
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Mihai ROMAN I si intra Hamidou KEYTA
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Reagy Baah OFOSU (atacant). In minutul 53 al partidei dintre si FC Botoșani, FC Botoșani deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 56, cartonas galben primit de jucatorul echipei , Paul Ovidiu PÂRVULESCU
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș dreapta Florin Vasile ACHIM si intra George Cristian MERLOI
In minutul 64, schimbare, iese mijlocaș stânga Robert ION si intra Jean Alexandre DERETTI
In minutul 65, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Enriko PAPA
In minutul 71, jucatorul echipei , Paul Ovidiu PÂRVULESCU a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. ramane din minutul 71 in 10 jucatori.
In minutul 75, schimbare, iese mijlocaș central Alexandru BUZIUC si intra Mihai DOBRESCU
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș central Hervin ONGENDA si intra Mario EBENHOFER
GOOOL! Gol marcat pentru de Adrian Gheorghe ŞUT (mijlocaș central). In minutul 80 al partidei dintre si FC Botoșani, reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 87, schimbare, iese mijlocaș dreapta Stefan AŠKOVSKI si intra Sofien MOUSSA