Data disputării 15.12.2019 - 20:30
Stadion Central
Localitatea Ovidiu
Arbitru Radu Petrescu (București)
Arbitri asistenţi Mircea Mihail Grigoriu (București), Marius Nicoară (DT Severin)
Arbitru observator Laszlo Sajtos (Sibiu)
Observator Ioan Mironaș (Piatra Neamț)
Spectatori 4500

Meciul din data 15.12.2019 dintre echipele FC Viitorul si Fotbal Club FCSB se disputa in localitatea Ovidiu pe stadionul Central. in fata a 4500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Radu Petrescu (București) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Mihail Grigoriu (București), Marius Nicoară (DT Severin).

FC Viitorul: Rivaldo Vítor Borba Ferreira Júnior RIVALDINHO, Sebastian MLADEN, Cosmin Gabriel MATEI, Gabriel Cristian IANCU, Lyes Hafid HOURI, Virgil Eugen GHIȚĂ, Bradley DE NOOIJER, Cătălin Vasile CĂBUZ, Andrei Virgil CIOBANU, Radu Ștefăniță BOBOC, Andrei Viorel ARTEAN si rezervele: Louis MUNTEANU, Alexi Paul PITU, Paul Alexandru IACOB, George Dănuț GANEA, Marco DULCA, Alexandru BUZBUCHI, Steliano FILIP.

Fotbal Club FCSB: Dragoş Ionuţ NEDELCU, Florinel Teodor COMAN, Valentin Iulian CREȚU, Dennis MAN, Olimpiu Vasile MORUȚAN, Ionuţ Constantin PANŢÂRU, Bogdan PLANIĆ, Ovidiu Marian POPESCU, Aristidis SOILEDIS, Florin Lucian TĂNASE, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN si rezervele: Iulian Lucian CRISTEA, Lucian Ionuț FILIP, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ, Cristian Marian MANEA, Adrian POPA, Andrei Daniel VLAD, Ionuț Daniel VÂNĂ.

In minutul 16, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Viitorul, Andrei Viorel ARTEAN
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Aristidis SOILEDIS (fundaș central). In minutul 22 al partidei dintre FC Viitorul si Fotbal Club FCSB, Fotbal Club FCSB deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 30, schimbare, iese mijlocaș central Andrei Viorel ARTEAN si intra Paul Alexandru IACOB
In minutul 38, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Valentin Iulian CREȚU
In minutul 39, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Viitorul, Sebastian MLADEN
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Florinel Teodor COMAN (extremă stânga). In minutul 45+1 al partidei dintre FC Viitorul si Fotbal Club FCSB, scorul devine 0 - 2.
In minutul 46, schimbare, iese atacant Cosmin Gabriel MATEI si intra Louis MUNTEANU
In minutul 46, schimbare, iese fundaș stânga Ionuţ Constantin PANŢÂRU si intra Iulian Lucian CRISTEA
In minutul 50, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Viitorul, Virgil Eugen GHIȚĂ
In minutul 52, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Olimpiu Vasile MORUȚAN
In minutul 76, schimbare, iese extremă dreapta Rivaldo Vítor Borba Ferreira Júnior RIVALDINHO si intra Alexi Paul PITU
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș central Dragoş Ionuţ NEDELCU si intra Lucian Ionuț FILIP