Arbitri asistenţi Bogdan Gheorghe (București), Daniel Hulubei (Vaslui)
Arbitru observator Cornel Sorescu (Pitești)
Observator Constantin Țolea (Galați)
Spectatori 800

Meciul din data 14.12.2019 dintre echipele FC Politehnica Iași si Gaz metan Mediaș se disputa in localitatea Iași pe stadionul Emil Alexandrescu. in fata a 800 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Horațiu Mircea Feșnic (Cluj) impreuna cu arbitrii asistenti Bogdan Gheorghe (București), Daniel Hulubei (Vaslui).

FC Politehnica Iași: Andrei CRISTEA, Ștefan TÂRNOVANU, Andrei RADU, Doru POPADIUC, Luís Carlos Almada Soares PLATINI, Juan Pablo PASSAGLIA, Florian LOSHAJ, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Bradley DIALLO, Nicandro BREEVELD, Răzvan Philippe ONEA si rezervele: Gai ASSULIN, Adrian Ionuț BĂLAN, Sorin Dănuţ ŞERBAN, Ovidiu HORŞIA, Ionuț Francisc CRISTEA, Alberto COBREA, Alessio CARLONE.

Gaz metan Mediaș: Ionuț Justinian LARIE, Marius Marcel CONSTANTIN, Mickael DIAKOTA, ELY Ernesto Lopes FERNANDES, Boubacar FOFANA, Sergiu Florin BUȘ, Darius Dumitru OLARU, Marian PLEAȘCĂ, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Mihai VELISAR, Nicolao Manuel DUMITRU Cardoso si rezervele: Nasser CHAMED, Paul Costeluș COSTEA, Răzvan Ștefan POPA, Roberto ROMEO, Neluț Stelian ROȘU, Răzvan Alin TRIF, Ricardo Jorge Cecília BATISTA.

In minutul 32, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Mickael DIAKOTA
In minutul 34, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Bradley DIALLO
In minutul 45+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Nicandro BREEVELD
In minutul 52, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Cosmin Valentin FRĂSINESCU
In minutul 52, schimbare, iese atacant Andrei CRISTEA si intra Adrian Ionuț BĂLAN
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Adrian Ionuț BĂLAN (rezervă). In minutul 55 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Gaz metan Mediaș, FC Politehnica Iași deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 57, schimbare, iese mijlocaș defensiv Mickael DIAKOTA si intra Neluț Stelian ROȘU
In minutul 66, schimbare, iese mijlocaș defensiv Nicandro BREEVELD si intra Ionuț Francisc CRISTEA
In minutul 67, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Adrian Ionuț BĂLAN
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș dreapta Nicolao Manuel DUMITRU Cardoso si intra Nasser CHAMED
In minutul 76, FC Politehnica Iași - Gaz metan Mediaș, scor 1 - 1, gol din penalty transformat pentru Gaz metan Mediaș de Marius Marcel CONSTANTIN
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș stânga Doru POPADIUC si intra Ovidiu HORŞIA
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Nasser CHAMED
In minutul 88, schimbare, iese mijlocaș central Darius Dumitru OLARU si intra Răzvan Ștefan POPA
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Darius Dumitru OLARU

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Gaz metan Mediaș.