Arbitri asistenţi Marius Nicoară (DT Severin), Imre Laszlo Bucsi (Sf Gheorghe)
Arbitru observator Adrian Vidan (București)
Observator Marcel Vasile (București)
Spectatori 350

Meciul din data 20.12.2019 dintre echipele Astra Giurgiu si se disputa in localitatea Giurgiu pe stadionul Marin Anastasovici. in fata a 350 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marian Barbu (Făgăraș) impreuna cu arbitrii asistenti Marius Nicoară (DT Severin), Imre Laszlo Bucsi (Sf Gheorghe).

Astra Giurgiu: David BRUNO, Denis ALIBEC, Ljuban CREPULJA, Alberth STAHL, Mihai Cosmin RĂDUȚ, Florentin MATEI, Georgi KITANOV, Daniel GRAOVAC, Constantin Cristian DIMA, Julien Antoine BÈGUE, Risto RADUNOVIĆ si rezervele: Ionuţ Ciprian BICEANU, Goodness Ohiremen AJAYI, Oumare TOUNKARA, Gabriel Nicolae ENACHE, Alexandru Adrian DANDEA.

: Gabriel Eugen MATEI, Mihai DOBRESCU, Jean Alexandre DERETTI, George Cristian MERLOI, Răzvan Bogdan PATRICHE, Andrei RĂUȚĂ, Jakub VOJTUŠ, Octavian Gabriel VÂLCEANU, Adrian Gheorghe ŞUT, Eugeniu CEBOTARU, Alexandru BUZIUC si rezervele: Cristian Cosmin DUMITRU, Bogdan ILIE, Robert ION, Alexandru Ionuț POPESCU, Okan CHATZITERZOGLOU, Florin Vasile ACHIM.

GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Mihai Cosmin RĂDUȚ (mijlocaș central). In minutul 05 al partidei dintre Astra Giurgiu si , Astra Giurgiu deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 17, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alberth STAHL si intra Oumare TOUNKARA
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Julien Antoine BÈGUE (mijlocaș stânga). In minutul 27 al partidei dintre Astra Giurgiu si , scorul devine 2 - 0.
In minutul 36, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei , Andrei RĂUȚĂ. va trebui sa trebui sa joace restul de 54 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 46, schimbare, iese fundaș dreapta Gabriel Eugen MATEI si intra Florin Vasile ACHIM
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Alexandru BUZIUC si intra Robert ION
In minutul 50, schimbare, iese mijlocaș central Jean Alexandre DERETTI si intra Cristian Cosmin DUMITRU
In minutul 70, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Florentin MATEI
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Denis ALIBEC (atacant). In minutul 71 al partidei dintre Astra Giurgiu si , scorul devine 3 - 0.
In minutul 75, schimbare, iese fundaș central Daniel GRAOVAC si intra Alexandru Adrian DANDEA
In minutul 77, Astra Giurgiu - , scorul este 3 - 1. Autogol, inscris de David BRUNO
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș central Mihai Cosmin RĂDUȚ si intra Gabriel Nicolae ENACHE
In minutul 80, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Risto RADUNOVIĆ

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa Astra Giurgiu.

Oumare TOUNKARA
17’
2 - 0 Julien BÈGUE 27’
36’ Andrei RĂUȚĂ
46’ Gabriel MATEI
Florin ACHIM
46’ Alexandru BUZIUC