Arbitri asistenţi Mircea Orbuleț (București), Valentin Avram (București)
Arbitru observator Alexandru Deaconu (București)
Observator Valentin Mateescu (Ploiești)
Spectatori 13210

Meciul din data 22.12.2019 dintre echipele Fotbal Club FCSB si CS Universitatea Craiova se disputa in localitatea București pe stadionul Arena Națională. in fata a 13210 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marcel Bîrsan (București) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Orbuleț (București), Valentin Avram (București).

Fotbal Club FCSB: Florinel Teodor COMAN, Florin Lucian TĂNASE, Aristidis SOILEDIS, Ovidiu Marian POPESCU, Bogdan PLANIĆ, Ionuţ Constantin PANŢÂRU, Dennis MAN, Iulian Lucian CRISTEA, Valentin Iulian CREȚU, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN, Olimpiu Vasile MORUȚAN si rezervele: Ionuț Daniel VÂNĂ, Andrei Daniel VLAD, Dragoş Ionuţ NEDELCU, Cristian Marian MANEA, Adrian Ioan HORA, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ, Lucian Ionuț FILIP.

CS Universitatea Craiova: Nicuşor Silviu BANCU, Mihai Alexandru BĂLAȘA, Alexandru CICÂLDĂU, Andrei Virgil IVAN, Valentin Mihai MIHĂILĂ, Laurențiu POPESCU, Ștefan Marinel VLĂDOIU, Bogdan Ilie VĂTĂJELU, Goran ZAKARIĆ, Uroš ĆOSIĆ, Stephane ACKA si rezervele: Andrei Daniel MARINESCU, Ștefan BAIARAM, Cristian BĂRBUȚ, TIAGO Emanuel Canelas Almeida FERREIRA, Antoni IVANOV, Alexandru MATEIU, Alexandru MĂŢEL.

In minutul 12, schimbare, iese fundaș stânga Aristidis SOILEDIS si intra Lucian Ionuț FILIP
In minutul 18, schimbare, iese mijlocaș stânga Nicuşor Silviu BANCU si intra Cristian BĂRBUȚ
In minutul 20, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Alexandru CICÂLDĂU
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Dennis MAN (extremă dreapta). In minutul 41 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si CS Universitatea Craiova, Fotbal Club FCSB deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Florinel Teodor COMAN (extremă stânga). In minutul 45 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si CS Universitatea Craiova, scorul devine 2 - 0.
In minutul 45+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Laurențiu POPESCU
In minutul 59, schimbare, iese mijlocaș central Uroš ĆOSIĆ si intra Antoni IVANOV
In minutul 70, schimbare, iese fundaș dreapta Ștefan Marinel VLĂDOIU si intra Alexandru MĂŢEL
In minutul 70, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Florin Lucian TĂNASE
In minutul 73, schimbare, iese atacant Florin Lucian TĂNASE si intra Ionuț Daniel VÂNĂ
In minutul 80, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Olimpiu Vasile MORUȚAN
In minutul 81, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Dennis MAN
In minutul 83, schimbare, iese mijlocaș dreapta Olimpiu Vasile MORUȚAN si intra Adrian Ioan HORA
In minutul 90, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Mihai Alexandru BĂLAȘA
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Adrian Ioan HORA

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Fotbal Club FCSB.

Lucian FILIP
12’
18’ Nicuşor BANCU
Cristian BĂRBUȚ
20’ Alexandru CICÂLDĂU
1 - 0 Dennis MAN 41’
2 - 0 Florinel COMAN 45’
45+2’ Laurențiu POPESCU