Arbitri asistenţi Mihai Marius Marica (Bistrița), Alexandru Vodă (Alba Iulia)
Arbitru observator Constantin Ștefan (București)
Observator Cătălin Cursaru (Ploiești)
Spectatori 3500

Meciul din data 22.12.2019 dintre echipele Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si Chindia Târgoviște se disputa in localitatea Sfântu Gheorghe pe stadionul Municipal. in fata a 3500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Adrian Viorel Cojocaru (Galați) impreuna cu arbitrii asistenti Mihai Marius Marica (Bistrița), Alexandru Vodă (Alba Iulia).

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe: Pavol ŠAFRANKO, Florin Bogdan ŞTEFAN, Gabriel Cristian VAŞVARI, Răzvan TINCU, Roland NICZULY, István Sándor FÜLÖP, Radoslav Bonchev DIMITROV, Octavian Ronaldo DEACONU, Nicolae CARNAT, Rachid Ahmed BOUHENNA, Marius ȘTEFĂNESCU si rezervele: Hrvoje BARIŠIĆ, Stefan VELEV, Goran KARANOVIĆ, Peter GÁL-ANDREZLY, FEJÉR Bela Csongor, Balázs CSISZÉR, Dylan Armando FLORES Knowles.

Chindia Târgoviște: Mihai Daniel LECA, Marian Mihai AIOANI, Alexandru Constantin BENGA, Ovidiu Alexandru BIC, Alin DUDEA, Josip IVANČIĆ, Alexandru NEGREA, Cristian Daniel NEGUȚ, Daniel Ionuț NOVAC, Vadim RAȚĂ, Franck Alex Neeb-Noma Blaise YAMÉOGO si rezervele: Andrei BURLACU, Cornel DINU II, Denis Constantin DUMITRAȘCU, Dinu MOLDOVAN, Andrei Ovidiu PIȚIAN, Andrei Dragoș ȘERBAN.

In minutul 19, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chindia Târgoviște, Alexandru Constantin BENGA
GOOOL! Gol marcat pentru Chindia Târgoviște de Josip IVANČIĆ (extremă stânga). In minutul 22 al partidei dintre Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si Chindia Târgoviște, Chindia Târgoviște deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 27, Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - Chindia Târgoviște, scor 1 - 1, gol din penalty transformat pentru Sepsi OSK Sfântu Gheorghe de Gabriel Cristian VAŞVARI
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Alexandru NEGREA si intra Denis Constantin DUMITRAȘCU
In minutul 50, schimbare, iese mijlocaș stânga Octavian Ronaldo DEACONU si intra Dylan Armando FLORES Knowles
In minutul 63, schimbare, iese extremă dreapta Nicolae CARNAT si intra Goran KARANOVIĆ
In minutul 75, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Rachid Ahmed BOUHENNA
GOOOL! Gol marcat pentru Sepsi OSK Sfântu Gheorghe de Goran KARANOVIĆ (rezervă). In minutul 77 al partidei dintre Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si Chindia Târgoviște, scorul devine 2 - 1.
In minutul 79, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chindia Târgoviște, Franck Alex Neeb-Noma Blaise YAMÉOGO
In minutul 79, schimbare, iese atacant Vadim RAȚĂ si intra Andrei BURLACU
In minutul 80, jucatorul echipei Chindia Târgoviște, Franck Alex Neeb-Noma Blaise YAMÉOGO a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Chindia Târgoviște ramane din minutul 80 in 10 jucatori.
In minutul 84, schimbare, iese extremă stânga Josip IVANČIĆ si intra Andrei Ovidiu PIȚIAN
GOOOL! Gol marcat pentru Sepsi OSK Sfântu Gheorghe de Dylan Armando FLORES Knowles (rezervă). In minutul 86 al partidei dintre Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si Chindia Târgoviște, scorul devine 3 - 1.
In minutul 87, schimbare, iese mijlocaș dreapta István Sándor FÜLÖP si intra Stefan VELEV
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chindia Târgoviște, Mihai Daniel LECA

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa Sepsi OSK Sfântu Gheorghe.

RAȚĂ
19’ Alexandru BENGA
0 - 1 22’ Josip IVANČIĆ
1 - 1 penalty Gabriel VAȘVARI 27’
46’ Alexandru NEGREA