Arbitri asistenţi Alexandru Cerei (Cluj), Valentin Avram (București)
Arbitru observator Nicolae Grigorescu (Timișoara)
Observator Marin Petrache (Săbăreni)
Spectatori 1100

Meciul din data 02.02.2020 dintre echipele Chindia Târgoviște si FC Botoșani se disputa in localitatea Ploiești pe stadionul Ilie Oană. in fata a 1100 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Horațiu Mircea Feșnic (Cluj) impreuna cu arbitrii asistenti Alexandru Cerei (Cluj), Valentin Avram (București).

Chindia Târgoviște: Mihai Daniel LECA, Vadim RAȚĂ, Daniel Ionuț NOVAC, Andrei Ovidiu PIȚIAN, Dinu MOLDOVAN, Marius Mădălin MARTAC, Josip IVANČIĆ, Cristian Georgian CHERCHEZ, Adrian IONIȚĂ, Ovidiu Alexandru BIC, Andrei Dragoș ȘERBAN si rezervele: Iustin Alin POPESCU, Cristian Daniel NEGUȚ, Alexandru NEGREA, Liviu Ionuţ MIHAI II, Cornel DINU II, Andrei BURLACU, Valmir BERISHA.

FC Botoșani: Alexandru ȚIGĂNAȘU, Jonathan Emanuel RODRÍGUEZ, Reagy Baah OFOSU, George Andrei MIRON, Denis Grațian HARUŢ, Andrei CHINDRIȘ, Marko DUGANDŽIĆ, Stefan AŠKOVSKI, Mario EBENHOFER, Hidajet HANKIČ, Juan Bautista CASCINI si rezervele: Eduard PAP, Andrei Alexandru PATACHE, Bryan MENDOZA, George CÂMPANU, Eduard FLORESCU, Minas CHALKIADAKIS.

In minutul 18, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Andrei CHINDRIȘ
In minutul 38, schimbare, iese mijlocaș stânga Andrei Dragoș ȘERBAN si intra Cristian Daniel NEGUȚ
In minutul 44, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chindia Târgoviște, Daniel Ionuț NOVAC
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Daniel Ionuț NOVAC si intra Andrei BURLACU
In minutul 62, schimbare, iese atacant Cristian Georgian CHERCHEZ si intra Valmir BERISHA
In minutul 69, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Stefan AŠKOVSKI
In minutul 69, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chindia Târgoviște, Ovidiu Alexandru BIC
In minutul 79, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chindia Târgoviște, Vadim RAȚĂ
In minutul 79, schimbare, iese fundaș stânga Alexandru ȚIGĂNAȘU si intra Bryan MENDOZA
In minutul 86, schimbare, iese mijlocaș dreapta Stefan AŠKOVSKI si intra Minas CHALKIADAKIS
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Marko DUGANDŽIĆ (atacant). In minutul 89 al partidei dintre Chindia Târgoviște si FC Botoșani, FC Botoșani deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 89, schimbare, iese mijlocaș stânga Reagy Baah OFOSU si intra George CÂMPANU
In minutul 90, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Marko DUGANDŽIĆ
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, George CÂMPANU
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Juan Bautista CASCINI

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa FC Botoșani.

DUGANDŽIĆ
18’ Andrei CHINDRIȘ
Andrei ȘERBAN
Cristian NEGUȚ
38’
Daniel NOVAC 44’
Daniel NOVAC
Andrei BURLACU
46’
Cristian CHERCHEZ
Valmir BERISHA
62’
69’ Stefan AŠKOVSKI
Ovidiu BIC 69’
Vadim RAȚĂ 79’
79’ Alexandru ŢIGĂNAŞU
Bryan MENDOZA
86’ Stefan AŠKOVSKI
Minas CHALKIADAKIS
0 - 1 89’ Marko DUGANDŽIĆ
89’ Reagy OFOSU
George CÂMPANU
90’ Marko DUGANDŽIĆ
90+1’ George CÂMPANU