1 - 2

CSM Politehnica Iași - Viitorul Constanța - 03.02.2020 English version
Data disputării 03.02.2020 - 20:00
Arbitru Marcel Bîrsan (București)
Arbitri asistenţi Mircea Mihail Grigoriu (București), Ciprian Florin Danșa (Satu Mare)
Arbitru observator Marian Dorobanțu (Buzău)
Observator Constantin Stătescu (București)
Spectatori 2100

Meciul din data 03.02.2020 dintre echipele FC Politehnica Iași si FC Viitorul se disputa in localitatea Iași pe stadionul Emil Alexandrescu. in fata a 2100 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marcel Bîrsan (București) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Mihail Grigoriu (București), Ciprian Florin Danșa (Satu Mare).

FC Politehnica Iași: Kevin LUCKASSEN, Denis RUSU, Andrei RADU, Juan Pablo PASSAGLIA, Michael Junior OMOH, Linas KLIMAVIČIUS, Ovidiu HORŞIA, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU, Manuel Ignacio DE IRIONDO, Lucas Nicolás CHACANA, Sorin Dănuţ ŞERBAN si rezervele: Ștefan TÂRNOVANU, Doru POPADIUC, Răzvan Philippe ONEA, Marius Ovidiu MIHALACHE, Nicandro BREEVELD, Andrei CRISTEA.

FC Viitorul: Rivaldo Vítor Borba Ferreira Júnior RIVALDINHO, Sebastian MLADEN, Gabriel Cristian IANCU, Virgil Eugen GHIȚĂ, Cristian George GANEA, Cătălin Vasile CĂBUZ, Andrei Viorel ARTEAN, Radu Ștefăniță BOBOC, Aurelian Ionuț CHIȚU, Bradley DE NOOIJER, Andrei Virgil CIOBANU si rezervele: Jacques ZOUA Daogari, Vlad Alexandru ACHIM, Cosmin Gabriel MATEI, Paul Alexandru IACOB, Damien DUSSAUT, Marco DULCA, Alexandru BUZBUCHI.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Michael Junior OMOH (extremă stânga). In minutul 02 al partidei dintre FC Politehnica Iași si FC Viitorul, FC Politehnica Iași deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 09, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Juan Pablo PASSAGLIA
In minutul 15, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Viitorul, Sebastian MLADEN
In minutul 33, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Kevin LUCKASSEN
In minutul 46, schimbare, iese extremă stânga Aurelian Ionuț CHIȚU si intra Jacques ZOUA Daogari
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș dreapta Lucas Nicolás CHACANA si intra Nicandro BREEVELD
In minutul 58, schimbare, iese fundaș central Sebastian MLADEN si intra Damien DUSSAUT
In minutul 67, schimbare, iese fundaș dreapta Radu Ștefăniță BOBOC si intra Vlad Alexandru ACHIM
In minutul 74, schimbare, iese extremă dreapta Kevin LUCKASSEN si intra Andrei CRISTEA
GOOOL! Gol marcat pentru FC Viitorul de Jacques ZOUA Daogari (rezervă). In minutul 80 al partidei dintre FC Politehnica Iași si FC Viitorul, FC Viitorul reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru FC Viitorul de Gabriel Cristian IANCU (extremă dreapta). In minutul 84 al partidei dintre FC Politehnica Iași si FC Viitorul, scorul devine 1 - 2.
In minutul 87, schimbare, iese mijlocaș stânga Ovidiu HORŞIA si intra Alexandru Iulian ZAHARIA
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Viitorul, Cătălin Vasile CĂBUZ
In minutul 90+4, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Viitorul, Gabriel Cristian IANCU

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa FC Viitorul.

Juan PASSAGLIA 09’
15’ Sebastian MLADEN
Kevin LUCKASSEN 33’
46’ Aurelian CHIŢU
Jacques ZOUA
Lucas CHACANA
Nicandro BREEVELD
58’
58’ Sebastian MLADEN
Damien DUSSAUT
67’ Radu BOBOC
Vlad ACHIM
Kevin LUCKASSEN
Andrei CRISTEA
74’
1 - 1 80’ Jacques ZOUA
1 - 2 84’ Gabriel Cristian IANCU
Ovidiu HORŞIA
Alexandru ZAHARIA
87’
90+1’ Cătălin CĂBUZ
90+4’ Gabriel Cristian IANCU