Data disputării 10.02.2020 - 17:30
Stadion Municipal
Localitatea Botoșani
Arbitru Marian Barbu (Făgăraș)
Arbitri asistenţi Octavian Șovre (Satu Mare), Mircea Mihail Grigoriu (București)
Arbitru observator Sorin Boca (Iași)
Observator Cristian Vasc (Tg Lăpuș)
Spectatori 1000

Meciul din data 10.02.2020 dintre echipele FC Botoșani si FC Hermannstadt se disputa in localitatea Botoșani pe stadionul Municipal. in fata a 1000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marian Barbu (Făgăraș) impreuna cu arbitrii asistenti Octavian Șovre (Satu Mare), Mircea Mihail Grigoriu (București).

FC Botoșani: Alexandru ȚIGĂNAȘU, Jonathan Emanuel RODRÍGUEZ, Reagy Baah OFOSU, George Andrei MIRON, Hidajet HANKIČ, Denis Grațian HARUŢ, Mario EBENHOFER, Marko DUGANDŽIĆ, Andrei CHINDRIȘ, Juan Bautista CASCINI, Stefan AŠKOVSKI si rezervele: Hamidou KEYTA, Eduard PAP, Andrei Alexandru PATACHE, Marcel HOLZMANN, Eduard FLORESCU, George CÂMPANU.

FC Hermannstadt: Petrișor Ionuț PETRESCU, TIAGO Miguel Monteiro de ALMEIDA, Sorin Marian BUȘU, Andrei SÂNTEAN, Kévin Ramon RIMANE, Raul Marian OPRUȚ, Lucian Mihai DUMITRIU, Alin DOBROSAVLEVICI, CRISTIANO Pereira Figueiredo, Gabriel DEBELJUH, Srdjan LUCHIN si rezervele: Afonso TAIRA, Ionuț STOICA, Emanuel NOVO Rodrigues, Joálisson SANTOS Oliveira, Răzvan Ionuţ DÂLBEA, Adrian Ionuț BĂLAN, Lucian BUZAN.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Hermannstadt de Gabriel DEBELJUH (atacant). In minutul 29 al partidei dintre FC Botoșani si FC Hermannstadt, FC Hermannstadt deschide scorul: 0 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Reagy Baah OFOSU (mijlocaș dreapta). In minutul 34 al partidei dintre FC Botoșani si FC Hermannstadt, FC Botoșani reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 54, schimbare, iese mijlocaș central Andrei SÂNTEAN si intra Joálisson SANTOS Oliveira
In minutul 57, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Juan Bautista CASCINI
In minutul 63, schimbare, iese fundaș stânga Alexandru ȚIGĂNAȘU si intra Marcel HOLZMANN
In minutul 67, schimbare, iese mijlocaș defensiv Juan Bautista CASCINI si intra Eduard FLORESCU
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș stânga Stefan AŠKOVSKI si intra Hamidou KEYTA
In minutul 74, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Andrei CHINDRIȘ
In minutul 74, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Petrișor Ionuț PETRESCU
In minutul 75, schimbare, iese mijlocaș stânga Sorin Marian BUȘU si intra Răzvan Ionuţ DÂLBEA
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Marko DUGANDŽIĆ (atacant). In minutul 81 al partidei dintre FC Botoșani si FC Hermannstadt, scorul devine 2 - 1.
In minutul 83, schimbare, iese mijlocaș defensiv Lucian Mihai DUMITRIU si intra Adrian Ionuț BĂLAN
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Mario EBENHOFER
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Alexandru ȚIGĂNAȘU

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa FC Botoșani.

1 - 1 Reagy OFOSU 34’
54’ Andrei SÂNTEAN
JÔ SANTOS
Juan CASCINI 57’
Alexandru ŢIGĂNAŞU
Marcel HOLZMANN
63’
Juan CASCINI
Eduard FLORESCU
67’
Stefan AŠKOVSKI
Hamidou KEYTA
72’
Andrei CHINDRIȘ 74’
74’ Petrișor PETRESCU