Arbitri asistenţi Mihai Marius Marica (Bistrița), Marius Badea (Rm Vâlcea)
Arbitru observator Augustus Constantin (Rm Vâlcea)
Observator Marian Ivan (Brașov)
Spectatori 27668

Meciul din data 16.02.2020 dintre echipele Dinamo București si Fotbal Club FCSB se disputa in localitatea București pe stadionul Arena Națională. in fata a 27668 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Horațiu Mircea Feșnic (Cluj) impreuna cu arbitrii asistenti Mihai Marius Marica (Bistrița), Marius Badea (Rm Vâlcea).

Dinamo București: Deian Cristian SORESCU, Filip MRZLJAK, Andrei Dumitru SIN, Ante PULJIĆ, Riccardo PISCITELLI, Slavko PEROVIĆ, Robert Marian MOLDOVEANU, Kristián Koštrna, Ricardo Florin GRIGORE, Ioan Constantin FILIP, Diego FABBRINI si rezervele: Cătălin George STRATON, Alexandru Ilie RĂUŢĂ, Daniel Iliuță POPA, Andreas Mircea MIHAIU, Valentin Marius LAZĂR, Szabolcs KILYEN.

Fotbal Club FCSB: Florinel Teodor COMAN, Valentin Iulian CREȚU, Iulian Lucian CRISTEA, Lucian Ionuț FILIP, Dennis MAN, Olimpiu Vasile MORUȚAN, Darius Dumitru OLARU, Bogdan PLANIĆ, Aristidis SOILEDIS, Florin Lucian TĂNASE, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN si rezervele: Dragoş Ionuţ NEDELCU, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ, Marko MOMČILOVIĆ, Răzvan Constantin OAIDĂ, Adrian POPA, Andrei Daniel VLAD, Ionuț Daniel VÂNĂ.

In minutul 21, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Filip MRZLJAK
In minutul 31, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Diego FABBRINI
In minutul 33, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Bogdan PLANIĆ
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Andrei Dumitru SIN (fundaș stânga). In minutul 37 al partidei dintre Dinamo București si Fotbal Club FCSB, Dinamo București deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 45+5, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Iulian Lucian CRISTEA. Fotbal Club FCSB va trebui sa trebui sa joace restul de 45 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 45+5, schimbare, iese atacant Slavko PEROVIĆ si intra Daniel Iliuță POPA
In minutul 45+9, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Ioan Constantin FILIP
In minutul 45+9, Dinamo București - Fotbal Club FCSB, scor 1 - 1, gol din penalty transformat pentru Fotbal Club FCSB de Florin Lucian TĂNASE
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Darius Dumitru OLARU si intra Răzvan Constantin OAIDĂ
In minutul 46, schimbare, iese extremă dreapta Olimpiu Vasile MORUȚAN si intra Adrian POPA
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș dreapta Robert Marian MOLDOVEANU si intra Valentin Marius LAZĂR
In minutul 59, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Valentin Marius LAZĂR
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Valentin Marius LAZĂR (rezervă). In minutul 62 al partidei dintre Dinamo București si Fotbal Club FCSB, scorul devine 2 - 1.
In minutul 66, schimbare, iese extremă stânga Florinel Teodor COMAN si intra Harlem-Eddy GNOHÉRÉ
In minutul 67, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Dennis MAN
In minutul 77, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Răzvan Constantin OAIDĂ
In minutul 79, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Kristián Koštrna
In minutul 84, schimbare, iese fundaș stânga Andrei Dumitru SIN si intra Alexandru Ilie RĂUŢĂ

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Dinamo București.

Diego FABBRINI 31’
33’ Bogdan PLANIĆ
1 - 0 Andrei SIN 37’
45+5’ Iulian CRISTEA