Arbitri asistenţi Daniel Mitruți (Craiova), Daniel Hulubei (Vaslui)
Arbitru observator Cornel Sorescu (Pitești)
Observator Iulius Nemțeanu (Ghermănești)
Spectatori 3000

Meciul din data 17.02.2020 dintre echipele FC Hermannstadt si Astra Giurgiu se disputa in localitatea Sibiu pe stadionul Municipal. in fata a 3000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Sebastian Colțescu (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Daniel Mitruți (Craiova), Daniel Hulubei (Vaslui).

FC Hermannstadt: Ionuț STOICA, TIAGO Miguel Monteiro de ALMEIDA, Kévin Ramon RIMANE, ROMÁRIO Santos Pires, Petrișor Ionuț PETRESCU, Raul Marian OPRUȚ, Alin DOBROSAVLEVICI, Gabriel DEBELJUH, CRISTIANO Pereira Figueiredo, Andrei Ioan CORDEA, YAZALDE Gomes Pinto si rezervele: Ousmane Diarassouba VIERA, Afonso TAIRA, Lucian Mihai DUMITRIU, Emanuel NOVO Rodrigues, Adrian Ionuț BĂLAN, Sorin Marian BUȘU, Lucian BUZAN.

Astra Giurgiu: Denis ALIBEC, Gabriel Sebastian TAMAȘ, Gabriel Bogdan SIMION, Risto RADUNOVIĆ, David Beniamin LAZAR, Alexandru IONIŢĂ II, Valentin GHEORGHE, Constantin Cristian DIMA, Julien Antoine BÈGUE, Ljuban CREPULJA, Daniel GRAOVAC si rezervele: Alberth STAHL, Georgi KITANOV, Kehinde Abdul FATAI Feyi, Ionuţ Ciprian BICEANU, David BRUNO, Alexandru Adrian DANDEA.

In minutul 04, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, ROMÁRIO Santos Pires
In minutul 18, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Gabriel Sebastian TAMAȘ
In minutul 25, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Alin DOBROSAVLEVICI
In minutul 32, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Raul Marian OPRUȚ
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Andrei Ioan CORDEA si intra Sorin Marian BUȘU
GOOOL! Gol marcat pentru FC Hermannstadt de Gabriel DEBELJUH (atacant). In minutul 48 al partidei dintre FC Hermannstadt si Astra Giurgiu, FC Hermannstadt deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 54, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, YAZALDE Gomes Pinto
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Valentin GHEORGHE (atacant). In minutul 55 al partidei dintre FC Hermannstadt si Astra Giurgiu, Astra Giurgiu reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 62, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Kévin Ramon RIMANE
In minutul 66, schimbare, iese mijlocaș central YAZALDE Gomes Pinto si intra Lucian Mihai DUMITRIU
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Valentin GHEORGHE (atacant). In minutul 67 al partidei dintre FC Hermannstadt si Astra Giurgiu, scorul devine 1 - 2.
In minutul 70, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, TIAGO Miguel Monteiro de ALMEIDA
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș defensiv Kévin Ramon RIMANE si intra Adrian Ionuț BĂLAN
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș central Alexandru IONIŢĂ II si intra Ionuţ Ciprian BICEANU
GOOOL! Gol marcat pentru FC Hermannstadt de Adrian Ionuț BĂLAN (rezervă). In minutul 88 al partidei dintre FC Hermannstadt si Astra Giurgiu, FC Hermannstadt reuseste egalarea, scorul devine 2 - 2.
In minutul 89, schimbare, iese atacant Valentin GHEORGHE si intra Silviu BALAURE
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Adrian Ionuț BĂLAN

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 2 - 2.

ROMÁRIO PIRES 04’
18’ Gabriel TAMAȘ
Alin DOBROSAVLEVICI 25’
Raul OPRUȚ 32’
Andrei CORDEA
Sorin BUŞU
46’
1 - 0 Gabriel DEBELJUH 48’
YAZALDE 54’
1 - 1 55’ Valentin V. GHEORGHE
Kévin RIMANE 62’
YAZALDE
Lucian DUMITRIU
66’
1 - 2 67’ Valentin V. GHEORGHE
TIAGO ALMEIDA 70’
Kévin RIMANE
Adrian BĂLAN
73’
79’ Alexandru IONIȚĂ II
Ionuţ BICEANU
2 - 2 Adrian BĂLAN 88’
89’ Valentin V. GHEORGHE