2 - 2

Astra Giurgiu - Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - 23.02.2020 English version
Data disputării 23.02.2020 - 16:30
Arbitru Ovidiu Hațegan (Arad)
Arbitri asistenţi Octavian Șovre (Satu Mare), Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava)
Arbitru observator Alexandru Deaconu (București)
Observator Constantin Stătescu (București)
Spectatori 1000

Meciul din data 23.02.2020 dintre echipele Astra Giurgiu si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe se disputa in localitatea Giurgiu pe stadionul Marin Anastasovici. in fata a 1000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Ovidiu Hațegan (Arad) impreuna cu arbitrii asistenti Octavian Șovre (Satu Mare), Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava).

Astra Giurgiu: Alberth STAHL, Gabriel Bogdan SIMION, Risto RADUNOVIĆ, David Beniamin LAZAR, Daniel GRAOVAC, Valentin GHEORGHE, Ljuban CREPULJA, Julien Antoine BÈGUE, David BRUNO, Denis ALIBEC, Gabriel Sebastian TAMAȘ si rezervele: Constantin Cristian DIMA, Mihai Cosmin RĂDUȚ, Georgi KITANOV, Alexandru IONIŢĂ II, Ionuţ Ciprian BICEANU, Silviu BALAURE.

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe: Stefan VELEV, Pavol ŠAFRANKO, Balázs CSISZÉR, Roland NICZULY, Peter GÁL-ANDREZLY, Radoslav Bonchev DIMITROV, Nicolae CARNAT, Rachid Ahmed BOUHENNA, Hrvoje BARIŠIĆ, Anass ACHAHBAR, Florin Bogdan ŞTEFAN si rezervele: Marius ȘTEFĂNESCU, Goran KARANOVIĆ, Lóránd Levente FÜLÖP, FEJÉR Bela Csongor, Tomás DÍAZ, Octavian Ronaldo DEACONU, Daniel Marinel CELEA.

In minutul 14, schimbare, iese extremă dreapta Alberth STAHL si intra Alexandru IONIŢĂ II
GOOOL! Gol marcat pentru Sepsi OSK Sfântu Gheorghe de Peter GÁL-ANDREZLY (extremă stânga). In minutul 28 al partidei dintre Astra Giurgiu si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Sepsi OSK Sfântu Gheorghe deschide scorul: 0 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Sepsi OSK Sfântu Gheorghe de Nicolae CARNAT (extremă dreapta). In minutul 41 al partidei dintre Astra Giurgiu si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, scorul devine 0 - 2.
In minutul 46, schimbare, iese fundaș dreapta Balázs CSISZÉR si intra Marius ȘTEFĂNESCU
In minutul 46, schimbare, iese extremă dreapta Nicolae CARNAT si intra Daniel Marinel CELEA
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Ljuban CREPULJA si intra Kehinde Abdul FATAI Feyi
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș stânga Valentin GHEORGHE si intra Mihai Cosmin RĂDUȚ
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Kehinde Abdul FATAI Feyi (). In minutul 66 al partidei dintre Astra Giurgiu si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, scorul devine 1 - 2.
In minutul 67, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Hrvoje BARIŠIĆ
In minutul 68, Astra Giurgiu - Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, scor 2 - 2, gol din penalty transformat pentru Astra Giurgiu de Denis ALIBEC
In minutul 72, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Anass ACHAHBAR
In minutul 74, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Denis ALIBEC
In minutul 81, schimbare, iese extremă stânga Peter GÁL-ANDREZLY si intra Tomás DÍAZ
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Alexandru IONIŢĂ II

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 2 - 2.

Alexandru IONIȚĂ II
14’
0 - 1 28’ Peter GÁL-ANDREZLY
0 - 2 41’ Nicolae CARNAT
46’ Balázs CSISZÉR
Marius ȘTEFĂNESCU
46’ Nicolae CARNAT
Daniel CELEA
Ljuban CREPULJA
Kehinde FATAI
46’
Valentin V. GHEORGHE
Mihai RĂDUȚ
58’
1 - 2 Kehinde FATAI 66’
67’ Hrvoje BARIŠIĆ
2 - 2 penalty Denis ALIBEC 68’
72’ Anass ACHAHBAR
Denis ALIBEC 74’
81’ Peter GÁL-ANDREZLY