Arbitri asistenţi Valentin Avram (București), Bogdan Gheorghe (București)
Arbitru observator Laszlo Sajtos (Sibiu)
Observator Dan Potocianu (Reșița)
Spectatori 6000

Meciul din data 02.03.2020 dintre echipele CFR 1907 Cluj si Astra Giurgiu se disputa in localitatea Cluj pe stadionul Dr. Constantin Rădulescu. in fata a 6000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Cătălin Popa (Pitești) impreuna cu arbitrii asistenti Valentin Avram (București), Bogdan Gheorghe (București).

CFR 1907 Cluj: Claudiu Adrian Mihai PETRILA, PAULO VINÍCIUS de Souza Nascimento, Cristian Marian MANEA, Cătălin Mihai ITU, Mario Junior RONDÓN Fernández, Ciprian Ioan DEAC, Ovidiu Ștefan HOBAN, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA, Kévin BOLI, Giedrius ARLAUSKIS, Damjan ĐOKOVIĆ si rezervele: Denis CIOBOTARIU, Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN, Billel OMRANI, Mike CESTOR Botuli, Mihai Cătălin BORDEIANU, Grzegorz SANDOMIERSKI, George Marius ȚUCUDEAN.

Astra Giurgiu: Kehinde Abdul FATAI Feyi, Mihai Cosmin RĂDUȚ, Gabriel Bogdan SIMION, Gabriel Sebastian TAMAȘ, Denis ALIBEC, Constantin Cristian DIMA, Risto RADUNOVIĆ, Ljuban CREPULJA, David Beniamin LAZAR, Daniel GRAOVAC, Dinu GRAUR si rezervele: Valentin GHEORGHE, Raoul Petre BAICU, Ionuţ Ciprian BICEANU, David BRUNO, Julien Antoine BÈGUE, Alexandru Adrian DANDEA, Georgi KITANOV.

GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Ciprian Ioan DEAC (extremă dreapta). In minutul 08 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si Astra Giurgiu, CFR 1907 Cluj deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 40, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Mihai Cosmin RĂDUȚ
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Dinu GRAUR si intra Julien Antoine BÈGUE
In minutul 57, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Giedrius ARLAUSKIS
In minutul 58, CFR 1907 Cluj - Astra Giurgiu, scor 1 - 1, gol din penalty transformat pentru Astra Giurgiu de Denis ALIBEC
In minutul 61, schimbare, iese mijlocaș dreapta Cătălin Mihai ITU si intra Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN
In minutul 66, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Julien Antoine BÈGUE
In minutul 69, schimbare, iese mijlocaș stânga Mihai Cosmin RĂDUȚ si intra Valentin GHEORGHE
In minutul 72, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Risto RADUNOVIĆ
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș stânga Damjan ĐOKOVIĆ si intra George Marius ȚUCUDEAN
In minutul 79, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Claudiu Adrian Mihai PETRILA
In minutul 79, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Denis ALIBEC
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN (rezervă). In minutul 81 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si Astra Giurgiu, scorul devine 2 - 1.
In minutul 85, schimbare, iese extremă stânga Claudiu Adrian Mihai PETRILA si intra Denis CIOBOTARIU
In minutul 86, schimbare, iese mijlocaș central Gabriel Bogdan SIMION si intra David BRUNO
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Mihai Cătălin BORDEIANU

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa CFR 1907 Cluj.