Arbitru Cătălin Popa (Pitești)
Arbitri asistenţi Daniel Mitruți (Craiova), Stelian Slabu (Brașov)
Arbitru observator Marian Dorobanțu (Buzău)
Observator Cătălin Popa (Vaslui)

Meciul din data 20.06.2020 dintre echipele FC Botoșani si CFR 1907 Cluj se disputa in localitatea Botoșani pe stadionul Municipal. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Cătălin Popa (Pitești) impreuna cu arbitrii asistenti Daniel Mitruți (Craiova), Stelian Slabu (Brașov).

FC Botoșani: Enriko PAPA, Reagy Baah OFOSU, Hidajet HANKIČ, Denis Grațian HARUŢ, Eduard FLORESCU, Marko DUGANDŽIĆ, Alessio CARLONE, Andrei CHINDRIȘ, Stefan AŠKOVSKI, Alexandru ȚIGĂNAȘU, Alin Ioan ȘERONI si rezervele: Realdo FILI, Eduard PAP, Bryan MENDOZA, Hamidou KEYTA, Mario EBENHOFER, David Marian CROITORU, George CÂMPANU, Nikolaos BAXEVANOS, Andrei Alexandru PATACHE.

CFR 1907 Cluj: Damjan ĐOKOVIĆ, PAULO VINÍCIUS de Souza Nascimento, Billel OMRANI, Cătălin Mihai ITU, Cristian Marian MANEA, Otto HINDRICH, Ciprian Ioan DEAC, Mihai Cătălin BORDEIANU, Andrei Andonie BURCĂ, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA, Alexandru Mihăiță CHIPCIU si rezervele: Mario Junior RONDÓN Fernández, George Marius ȚUCUDEAN, Grzegorz SANDOMIERSKI, Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN, Ovidiu Ștefan HOBAN, Valentin Ionuţ COSTACHE, Kévin BOLI, Mike CESTOR Botuli, Denis CIOBOTARIU.

In minutul 03, FC Botoșani - CFR 1907 Cluj, scor 0 - 1, gol din penalty transformat pentru CFR 1907 Cluj de Ciprian Ioan DEAC
In minutul 07, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Stefan AŠKOVSKI
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Ciprian Ioan DEAC (extremă dreapta). In minutul 12 al partidei dintre FC Botoșani si CFR 1907 Cluj, scorul devine 0 - 2.
In minutul 58, schimbare, iese extremă dreapta Stefan AŠKOVSKI si intra Hamidou KEYTA
In minutul 61, schimbare, iese atacant Billel OMRANI si intra Mario Junior RONDÓN Fernández
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș dreapta Cătălin Mihai ITU si intra Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN
In minutul 71, schimbare, iese atacant Reagy Baah OFOSU si intra Realdo FILI
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș central Alessio CARLONE si intra George CÂMPANU
In minutul 80, schimbare, iese fundaș central Alin Ioan ȘERONI si intra Nikolaos BAXEVANOS
In minutul 81, schimbare, iese fundaș dreapta Denis Grațian HARUŢ si intra Bryan MENDOZA
In minutul 85, schimbare, iese extremă stânga Alexandru Mihăiță CHIPCIU si intra Valentin Ionuţ COSTACHE
In minutul 85, schimbare, iese mijlocaș stânga Damjan ĐOKOVIĆ si intra Ovidiu Ștefan HOBAN
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Alexandru ȚIGĂNAȘU

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa CFR 1907 Cluj.

Hamidou KEYTA
58’
61’ Billel OMRANI
Mario RONDÓN
70’ Cătălin ITU
Adrian ALEXANDRU-PĂUN
Reagy OFOSU
Realdo FILI
71’
Alessio CARLONE
George CÂMPANU
80’
Alin ȘERONI
Nikolaos BAXEVANOS
80’
Denis HARUŢ
Bryan MENDOZA
81’
85’ Alexandru CHIPCIU