Arbitru Horațiu Mircea Feșnic (Cluj)
Arbitri asistenţi Alexandru Cerei (Cluj), Gero Szabo (Cluj)
Arbitru observator Iosif Olah (Sf Gheorghe)
Observator Cătălin Cursaru (Ploiești)

Meciul din data 26.06.2020 dintre echipele Gaz metan Mediaș si FC Botoșani se disputa in localitatea Mediaș pe stadionul Gaz metan. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Horațiu Mircea Feșnic (Cluj) impreuna cu arbitrii asistenti Alexandru Cerei (Cluj), Gero Szabo (Cluj).

Gaz metan Mediaș: Lukáš DROPPA, Marius Marcel CONSTANTIN, Sergiu Robert CIOCAN, Nasser CHAMED, Sergiu Florin BUȘ, Mihai Ionuț BUTEAN, Mihai VELISAR, Răzvan Ștefan POPA, Răzvan Neculaie PLEȘCA, GABRIEL Rodrigues de Moura, Boubacar FOFANA si rezervele: Cristian Eduard AVRAM, ELY Ernesto Lopes FERNANDES, Răzvan Alin TRIF, Roberto ROMEO, Thomas JUEL-NIELSEN, Stephan Leonard DRĂGHICI, Neluț Stelian ROȘU.

FC Botoșani: Denis Grațian HARUŢ, Eduard FLORESCU, Hamidou KEYTA, Reagy Baah OFOSU, Eduard PAP, Enriko PAPA, Alexandru ȚIGĂNAȘU, Alin Ioan ȘERONI, Marko DUGANDŽIĆ, Andrei CHINDRIȘ, Alessio CARLONE si rezervele: Marcel HOLZMANN, Hidajet HANKIČ, Bryan MENDOZA, Andrei Alexandru PATACHE, Mario EBENHOFER, George CÂMPANU, Nikolaos BAXEVANOS, David BABUNSKI, Stefan AŠKOVSKI.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Marko DUGANDŽIĆ (atacant). In minutul 15 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si FC Botoșani, FC Botoșani deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 32, schimbare, iese atacant Sergiu Florin BUȘ si intra ELY Ernesto Lopes FERNANDES
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Hamidou KEYTA (mijlocaș stânga). In minutul 35 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si FC Botoșani, scorul devine 0 - 2.
In minutul 37, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Reagy Baah OFOSU
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Mihai VELISAR si intra Roberto ROMEO
In minutul 48, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Marko DUGANDŽIĆ
In minutul 49, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Roberto ROMEO
In minutul 60, schimbare, iese mijlocaș dreapta Sergiu Robert CIOCAN si intra Stephan Leonard DRĂGHICI
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș stânga Hamidou KEYTA si intra Stefan AŠKOVSKI
In minutul 78, schimbare, iese rezervă Roberto ROMEO si intra Neluț Stelian ROȘU
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș central Nasser CHAMED si intra Răzvan Alin TRIF
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș central Alessio CARLONE si intra Mario EBENHOFER
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Stefan AŠKOVSKI
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Eduard FLORESCU
In minutul 90+2, schimbare, iese mijlocaș defensiv Eduard FLORESCU si intra David BABUNSKI
In minutul 90+2, schimbare, iese mijlocaș dreapta Reagy Baah OFOSU si intra Marcel HOLZMANN

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa FC Botoșani.

ELY FERNANDES
32’
0 - 2 35’ Hamidou KEYTA
37’ Reagy OFOSU
Mihai VELISAR
Roberto ROMEO
46’
48’ Marko DUGANDŽIĆ
Roberto ROMEO 49’
Sergiu CIOCAN
Stephan DRĂGHICI
60’
72’ Hamidou KEYTA
Stefan AŠKOVSKI
Neluț ROȘU
78’
Nasser CHAMED
Răzvan Alin TRIF
78’
78’ Alessio CARLONE
Mario EBENHOFER
82’ Stefan AŠKOVSKI
89’ Eduard FLORESCU
90+2’ Eduard FLORESCU