Data disputării 12.07.2020 - 21:00
Stadion Ion Oblemenco
Localitatea Craiova
Arbitru Marcel Bîrsan (București)
Arbitri asistenţi Ciprian Florin Danșa (Satu Mare), Mihai Marius Marica (Bistrița)
Arbitru observator Alexandru Deaconu (București)
Observator Mircea Călin (București)

Meciul din data 12.07.2020 dintre echipele CS Universitatea Craiova si Fotbal Club FCSB se disputa in localitatea Craiova pe stadionul Ion Oblemenco. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marcel Bîrsan (București) impreuna cu arbitrii asistenti Ciprian Florin Danșa (Satu Mare), Mihai Marius Marica (Bistrița).

CS Universitatea Craiova: Uroš ĆOSIĆ, Ștefan Marinel VLĂDOIU, Mirko PIGLIACELLI, Dan Nicolae NISTOR, Valentin Mihai MIHĂILĂ, Alexandru MATEIU, Alexandru CICÂLDĂU, Cristian BĂRBUȚ, Nicuşor Silviu BANCU, Stephane ACKA, Elvir KOLJIĆ si rezervele: Bogdan Ilie VĂTĂJELU, Ștefan BAIARAM, Laurențiu POPESCU, Luis Emanuel NIȚU, Antoni IVANOV, GUSTAVO Di Mauro Vagenin, Mihai Alexandru BĂLAȘA.

Fotbal Club FCSB: Florinel Teodor COMAN, Valentin Iulian CREȚU, Iulian Lucian CRISTEA, Dennis MAN, George Andrei MIRON, Olimpiu Vasile MORUȚAN, Ionuţ Constantin PANŢÂRU, Adrian Tabarcea PETRE, Ovidiu Marian POPESCU, Florin Lucian TĂNASE, Andrei Daniel VLAD si rezervele: Alexandru Grigoraş PANTEA, Cristian Cosmin DUMITRU, Romeo Adrian NIȚĂ, Ovidiu PERIANU, Mihai Răzvan UDREA, Ionuț Daniel VÂNĂ.

In minutul 24, CS Universitatea Craiova - Fotbal Club FCSB, scor 1 - 0, gol din penalty transformat pentru CS Universitatea Craiova de Alexandru CICÂLDĂU
In minutul 31, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Ionuţ Constantin PANŢÂRU
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Iulian Lucian CRISTEA (fundaș central). In minutul 37 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si Fotbal Club FCSB, Fotbal Club FCSB reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 46, schimbare, iese atacant Adrian Tabarcea PETRE si intra Cristian Cosmin DUMITRU
In minutul 54, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Andrei Daniel VLAD
In minutul 55, CS Universitatea Craiova - Fotbal Club FCSB, scor 2 - 1, gol din penalty transformat pentru CS Universitatea Craiova de Dan Nicolae NISTOR
In minutul 72, schimbare, iese extremă dreapta Cristian BĂRBUȚ si intra Ștefan BAIARAM
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș dreapta Olimpiu Vasile MORUȚAN si intra Ionuț Daniel VÂNĂ
In minutul 84, schimbare, iese fundaș dreapta Ștefan Marinel VLĂDOIU si intra Bogdan Ilie VĂTĂJELU
In minutul 86, schimbare, iese fundaș stânga Ionuţ Constantin PANŢÂRU si intra Alexandru Grigoraş PANTEA
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Dennis MAN
In minutul 89, schimbare, iese extremă stânga Valentin Mihai MIHĂILĂ si intra GUSTAVO Di Mauro Vagenin
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Dan Nicolae NISTOR
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Alexandru Grigoraş PANTEA

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa CS Universitatea Craiova.

1 - 0 penalty Alexandru CICÂLDĂU 24’
31’ Ionuţ PANŢÂRU
1 - 1 37’ Iulian CRISTEA
46’ Adrian PETRE
Cristian DUMITRU
54’ Andrei VLAD
2 - 1 penalty Dan NISTOR 55’
Cristian BĂRBUȚ
Ștefan BAIARAM
72’
72’ Olimpiu MORUȚAN
Ionuț VÂNĂ
Ștefan VLĂDOIU
Bogdan VĂTĂJELU
84’
86’ Ionuţ PANŢÂRU
Grigoraş PANTEA
88’ Dennis MAN
Valentin MIHĂILĂ
Vagenin GUSTAVO
89’
Dan NISTOR 90+1’
90+1’ Grigoraş PANTEA