Arbitru Marian Barbu (Făgăraș)
Arbitri asistenţi Imre Laszlo Bucsi (Sf Gheorghe) Ferencz Tunyogi (Zalău)
Arbitru observator Aron Huzu (Sibiu)
Observator Cătălin Popa (Vaslui)

Meciul din data 17.07.2020 dintre echipele Gaz metan Mediaș si Astra Giurgiu se disputa in localitatea Mediaș pe stadionul Gaz metan. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marian Barbu (Făgăraș) impreuna cu arbitrii asistenti Imre Laszlo Bucsi (Sf Gheorghe) Ferencz Tunyogi (Zalău).

Gaz metan Mediaș: Răzvan Ștefan POPA, Mihai Ionuț BUTEAN, Nicolao Manuel DUMITRU Cardoso, Sergiu Robert CIOCAN, Stephan Leonard DRĂGHICI, GABRIEL Rodrigues de Moura, Thomas JUEL-NIELSEN, Ionuț Justinian LARIE, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Mihai VELISAR, Răzvan Alin TRIF si rezervele: .

Astra Giurgiu: Gabriel Bogdan SIMION, Gabriel ȘERBAN, Alexandru Adrian DANDEA, Mihai Cosmin RĂDUȚ, Risto RADUNOVIĆ, Alexandru IONIŢĂ II, David Beniamin LAZAR, Daniel GRAOVAC, Kehinde Abdul FATAI Feyi, Ljuban CREPULJA, Constantin Valentin BUDESCU si rezervele: .

In minutul 23, schimbare, iese fundaș dreapta Gabriel ȘERBAN si intra Takayuki SETO
In minutul 37, schimbare, iese mijlocaș central Stephan Leonard DRĂGHICI si intra Mickael DIAKOTA
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Kehinde Abdul FATAI Feyi (atacant). In minutul 38 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si Astra Giurgiu, Astra Giurgiu deschide scorul: 0 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Mihai Cosmin RĂDUȚ (mijlocaș stânga). In minutul 50 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si Astra Giurgiu, scorul devine 0 - 2.
In minutul 52, schimbare, iese mijlocaș defensiv Răzvan Ștefan POPA si intra Cristian Eduard AVRAM
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Alexandru IONIŢĂ II (extremă dreapta). In minutul 65 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si Astra Giurgiu, scorul devine 0 - 3.
In minutul 66, schimbare, iese extremă dreapta Alexandru IONIŢĂ II si intra Silviu BALAURE
In minutul 66, schimbare, iese atacant Kehinde Abdul FATAI Feyi si intra Alberth STAHL
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș stânga Răzvan Alin TRIF si intra RAREȘ ȘTEFAN DOGARU
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș defensiv GABRIEL Rodrigues de Moura si intra Eduard Adrian NICULA
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Silviu BALAURE (). In minutul 74 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si Astra Giurgiu, scorul devine 0 - 4.
In minutul 75, schimbare, iese fundaș stânga Risto RADUNOVIĆ si intra David BRUNO
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș stânga Mihai Cosmin RĂDUȚ si intra Valentin GHEORGHE

Meciul s-a incheiat cu scorul 4 - 0 pentru echipa Astra Giurgiu.

FATAI
23’ Gabriel ȘERBAN
Takayuki SETO
Stephan DRĂGHICI
Mickael DIAKOTA
37’
0 - 1 38’ Kehinde FATAI
0 - 2 50’ Mihai RĂDUȚ
Răzvan POPA
Cristian AVRAM
52’
0 - 3 65’ Alexandru IONIȚĂ II
66’ Alexandru IONIȚĂ II