FC Botoșani - CS Universitatea Craiova - 19.07.2020 English version
Data disputării 19.07.2020 - 19:30
Localitatea Botoșani
Arbitru Radu Petrescu (București)
Arbitri asistenţi Radu Adrian Ghnguleac (București), Mircea Milhail Grigoriu (București)
Arbitru observator Cristian Nica (Ploiești)
Observator Mircea Călin (București)

Meciul din data 19.07.2020 dintre echipele FC Botoșani si CS Universitatea Craiova se disputa in localitatea Botoșani pe stadionul Municipal. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Radu Petrescu (București) impreuna cu arbitrii asistenti Radu Adrian Ghnguleac (București), Mircea Milhail Grigoriu (București).

FC Botoșani: Stefan AŠKOVSKI, Alessio CARLONE, Andrei CHINDRIȘ, Marko DUGANDŽIĆ, Eduard FLORESCU, Denis Grațian HARUŢ, Eduard PAP, Reagy Baah OFOSU, Enriko PAPA, Alexandru ȚIGĂNAȘU, Alin Ioan ȘERONI si rezervele: Marcel HOLZMANN, David BABUNSKI, Mario EBENHOFER, Bryan MENDOZA, Andrei Alexandru PATACHE.

CS Universitatea Craiova: Uroš ĆOSIĆ, Ștefan Marinel VLĂDOIU, Dan Nicolae NISTOR, Mirko PIGLIACELLI, Alexandru MATEIU, Valentin Mihai MIHĂILĂ, Cristian BĂRBUȚ, Alexandru CICÂLDĂU, Stephane ACKA, Elvir KOLJIĆ, Nicuşor Silviu BANCU si rezervele: GUSTAVO Di Mauro Vagenin.

In minutul 12, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Nicuşor Silviu BANCU
In minutul 59, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Denis Grațian HARUŢ
In minutul 63, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Uroš ĆOSIĆ
In minutul 67, schimbare, iese extremă dreapta Cristian BĂRBUȚ si intra Ștefan BAIARAM
In minutul 69, schimbare, iese Hamidou KEYTA si intra Reagy Baah OFOSU
In minutul 73, FC Botoșani - CS Universitatea Craiova, scor 0 - 1, gol din penalty transformat pentru CS Universitatea Craiova de Alexandru CICÂLDĂU
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș defensiv Alessio CARLONE si intra David BABUNSKI
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș central Eduard FLORESCU si intra George CÂMPANU
In minutul 76, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Valentin Mihai MIHĂILĂ
In minutul 77, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Ștefan BAIARAM
In minutul 84, schimbare, iese mijlocaș dreapta Stefan AŠKOVSKI si intra Realdo FILI
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Alexandru MATEIU
In minutul 87, schimbare, iese rezervă GUSTAVO Di Mauro Vagenin si intra Dan Nicolae NISTOR
In minutul 87, schimbare, iese mijlocaș central Alexandru MATEIU si intra Antoni IVANOV
In minutul 90+5, FC Botoșani - CS Universitatea Craiova, scor 0 - 2, gol din penalty transformat pentru CS Universitatea Craiova de GUSTAVO Di Mauro Vagenin

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa CS Universitatea Craiova.

KOLJIĆ
12’ Nicuşor BANCU
Denis HARUŢ 59’
63’ Uroš ĆOSIĆ
67’ Cristian BĂRBUȚ
Ștefan BAIARAM
Hamidou KEYTA
Reagy OFOSU
69’
0 - 1 73’ penalty Alexandru CICÂLDĂU
Alessio CARLONE
David BABUNSKI
74’
Eduard FLORESCU
George CÂMPANU
74’
76’ Valentin MIHĂILĂ
77’ Ștefan BAIARAM
Stefan AŠKOVSKI
Realdo FILI
84’
86’ Alexandru MATEIU
87’ Vagenin GUSTAVO
Dan NISTOR
87’ Alexandru MATEIU