Localitatea Voluntari
Arbitri asistenţi Daniel Mitruți (Craiova), Marius Nicoară (DT Severin)
Arbitru observator Augustus Constantin (Rm Vâlcea)
Observator Constantin Stătescu (București)

Meciul din data 13.06.2020 dintre echipele FC Voluntari si se disputa in localitatea Voluntari pe stadionul Anghel Iordănescu. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Sebastian Colțescu (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Daniel Mitruți (Craiova), Marius Nicoară (DT Severin).

FC Voluntari: Pablo DE LUCAS Torres, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ, Valentin Alexandru COJOCARU, Cosmin Florin ACHIM, Ion GHEORGHE, Alexandru Nicolae VLAD, Marko SIMONOVSKI, Andraž STRUNA, Moussa SANOH, Alexandru Ștefan PAŞCANU, Alexandru MĂŢAN si rezervele: ERIC de Oliveira Pereira, Daniel BENZAR, Claudiu BELU-IORDACHE, Ionuț BALAUR, Nicolás Martín GOROBSOV, Cătălin Ştefan ŢÂRĂ, Alexandru TUDORIE, Victor Teodor RÂMNICEANU.

: Adrian Gheorghe ŞUT, Jakub VOJTUŠ, Răzvan Bogdan Nichita NICHITA, MIGUEL José Oliveira Silva SANTOS, George Cristian MERLOI, Gabriel Eugen MATEI, Eugeniu CEBOTARU, Mihai DOBRESCU, Florin BEJAN, Alexandru BUZIUC, Alexandru Cristian ALBU si rezervele: Jovan MARKOVIĆ, Octavian Gabriel VÂLCEANU, Denis VENTÚRA, David Humanes MUÑOZ, Sofien MOUSSA, Florin Vasile ACHIM, Robert ION, Giannis KONTOES, Bogdan ILIE.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Marko SIMONOVSKI (atacant). In minutul 21 al partidei dintre FC Voluntari si , FC Voluntari deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 22, cartonas galben primit de jucatorul echipei , Adrian Gheorghe ŞUT
In minutul 23, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ
In minutul 27, FC Voluntari - , scorul este 2 - 0. Autogol, inscris de MIGUEL José Oliveira Silva SANTOS
In minutul 46, schimbare, iese atacant Jakub VOJTUŠ si intra Sofien MOUSSA
In minutul 46, schimbare, iese fundaș central Florin BEJAN si intra Robert ION
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Ion GHEORGHE si intra Nicolás Martín GOROBSOV
In minutul 46, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Moussa SANOH
In minutul 47, cartonas galben primit de jucatorul echipei , Sofien MOUSSA
In minutul 57, cartonas galben primit de jucatorul echipei , Mihai DOBRESCU
In minutul 58, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Alexandru Nicolae VLAD
In minutul 60, cartonas galben primit de jucatorul echipei , Gabriel Eugen MATEI
In minutul 65, schimbare, iese extremă stânga Alexandru BUZIUC si intra Jovan MARKOVIĆ
In minutul 72, schimbare, iese extremă dreapta Moussa SANOH si intra Claudiu BELU-IORDACHE
In minutul 72, schimbare, iese atacant Marko SIMONOVSKI si intra Alexandru TUDORIE
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș central Adrian Gheorghe ŞUT si intra Denis VENTÚRA
In minutul 74, schimbare, iese fundaș dreapta Gabriel Eugen MATEI si intra Florin Vasile ACHIM
In minutul 76, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Alexandru TUDORIE
In minutul 78, schimbare, iese extremă stânga Alexandru MĂŢAN si intra Vlad Călin MORAR
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei , Denis VENTÚRA
In minutul 84, jucatorul echipei FC Voluntari, Alexandru Nicolae VLAD a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. FC Voluntari ramane din minutul 84 in 10 jucatori.
In minutul 88, schimbare, iese mijlocaș dreapta Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ si intra Daniel BENZAR

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa FC Voluntari.

1 - 0 Marko SIMONOVSKI 21’
22’ Adrian ŞUT
Mihai CĂPĂȚÂNĂ 23’
2 - 0 27’ autogol MIGUEL SANTOS
46’ Jakub VOJTUŠ
Sofien MOUSSA
46’ Florin BEJAN
Robert Robert
Ion GHEORGHE
Nicolás GOROBSOV
46’
Moussa SANOH 46’
47’ Sofien MOUSSA
57’ Mihai DOBRESCU
Alexandru VLAD 58’
60’ Gabriel MATEI
65’ Alexandru BUZIUC