Data disputării 14.06.2020 - 17:00
Stadion Central
Localitatea Ovidiu
Arbitru Adrian Viorel Cojocaru (Galați)
Arbitri asistenţi Mircea Orbuleț (București), Marius Cristian Marchidanu (Brăila)
Arbitru observator Alexandru Deaconu (București)
Observator Ioan Mironaș (Piatra Neamț)

Meciul din data 14.06.2020 dintre echipele Viitorul Constanța si FC Politehnica Iași se disputa in localitatea Ovidiu pe stadionul Central. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Adrian Viorel Cojocaru (Galați) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Orbuleț (București), Marius Cristian Marchidanu (Brăila).

Viitorul Constanța: George Dănuț GANEA, Sebastian MLADEN, Gabriel Cristian IANCU, Cristian George GANEA, Virgil Eugen GHIȚĂ, Cătălin Vasile CĂBUZ, Andrei Virgil CIOBANU, Radu Ștefăniță BOBOC, Andrei Viorel ARTEAN, Vlad Alexandru ACHIM, Rivaldo Vítor Borba Ferreira Júnior RIVALDINHO si rezervele: Alexi Paul PITU, Louis MUNTEANU, Cosmin Gabriel MATEI, Paul Alexandru IACOB, Malcom Sylas EDJOUMA Laouari, Damien DUSSAUT, Aurelian Ionuț CHIȚU, Carlo CASAP, Árpád Ors György TORDAI.

FC Politehnica Iași: Andrei CRISTEA, Sorin Dănuţ ŞERBAN, Denis RUSU, Juan Pablo PASSAGLIA, Michael Junior OMOH, Marius Ovidiu MIHALACHE, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Manuel Ignacio DE IRIONDO, Lucas Nicolás CHACANA, Ovidiu HORŞIA si rezervele: Alexandru Iulian ZAHARIA, Ștefan TÂRNOVANU, Doru POPADIUC, Luís Carlos Almada Soares PLATINI, Răzvan Philippe ONEA, Mahamadou "Habib" HABIBOU, Rodny Lopes CABRAL, Fomba BOURAMA, Nicandro BREEVELD.

GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Andrei Virgil CIOBANU (mijlocaș dreapta). In minutul 26 al partidei dintre Viitorul Constanța si FC Politehnica Iași, Viitorul Constanța deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Juan Pablo PASSAGLIA (mijlocaș central). In minutul 37 al partidei dintre Viitorul Constanța si FC Politehnica Iași, FC Politehnica Iași reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 44, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Vlad Alexandru ACHIM
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Andrei Viorel ARTEAN si intra Malcom Sylas EDJOUMA Laouari
In minutul 46, schimbare, iese extremă stânga George Dănuț GANEA si intra Louis MUNTEANU
In minutul 52, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Malcom Sylas EDJOUMA Laouari
In minutul 60, schimbare, iese mijlocaș stânga Ovidiu HORŞIA si intra Luís Carlos Almada Soares PLATINI
In minutul 65, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Manuel Ignacio DE IRIONDO
In minutul 65, schimbare, iese fundaș dreapta Radu Ștefăniță BOBOC si intra Damien DUSSAUT
In minutul 67, schimbare, iese atacant Andrei CRISTEA si intra Nicandro BREEVELD
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Virgil Eugen GHIȚĂ (fundaș central). In minutul 72 al partidei dintre Viitorul Constanța si FC Politehnica Iași, scorul devine 2 - 1.
In minutul 77, schimbare, iese extremă dreapta Gabriel Cristian IANCU si intra Aurelian Ionuț CHIȚU
In minutul 77, schimbare, iese atacant Rivaldo Vítor Borba Ferreira Júnior RIVALDINHO si intra Carlo CASAP
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș central Manuel Ignacio DE IRIONDO si intra Fomba BOURAMA
In minutul 79, schimbare, iese fundaș dreapta Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU si intra Rodny Lopes CABRAL
In minutul 80, schimbare, iese atacant Michael Junior OMOH si intra Mahamadou "Habib" HABIBOU
In minutul 81, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Cosmin Valentin FRĂSINESCU
In minutul 84, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Andrei Virgil CIOBANU
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Damien DUSSAUT

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Viitorul Constanța.

Malcom EDJOUMA
46’
George GANEA
Louis MUNTEANU
46’
Malcom EDJOUMA 52’
60’ Ovidiu HORŞIA
PLATINI
65’ Manuel DE IRIONDO
Radu BOBOC
Damien DUSSAUT
65’
67’ Andrei CRISTEA
Nicandro BREEVELD
2 - 1 Virgil GHIȚĂ 72’
Gabriel Cristian IANCU
Aurelian CHIŢU
77’
RIVALDINHO
Carlo CASAP
77’
79’ Manuel DE IRIONDO
Fomba BOURAMA
79’ Răzvan GRĂDINARU
CABRAL
80’ Michael OMOH
Mahamadou HABIBOU
81’ Cosmin FRĂSINESCU