Arbitru Horia Gabriel Mladinovici (București)
Arbitri asistenţi Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Adrian Popescu (Craiova)
Arbitru observator Sorin Boca (Iași)
Observator Cristian Vasc (Tg Lăpuș)

Meciul din data 16.06.2020 dintre echipele Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si FC Voluntari se disputa in localitatea Sfântu Gheorghe pe stadionul Municipal. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Horia Gabriel Mladinovici (București) impreuna cu arbitrii asistenti Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Adrian Popescu (Craiova).

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe: Florin Bogdan ŞTEFAN, Pavol ŠAFRANKO, Gabriel Cristian VAŞVARI, Răzvan TINCU, Roland NICZULY, István Sándor FÜLÖP, Radoslav Bonchev DIMITROV, Nicolae CARNAT, Rachid Ahmed BOUHENNA, Anass ACHAHBAR, Marius ȘTEFĂNESCU si rezervele: Stefan VELEV, Lóránt KOVÁCS, Lóránd Levente FÜLÖP, FEJÉR Bela Csongor, Tomás DÍAZ, Octavian Ronaldo DEACONU, Balázs CSISZÉR, Hrvoje BARIŠIĆ.

FC Voluntari: Cosmin Florin ACHIM, Claudiu BELU-IORDACHE, Valentin Alexandru COJOCARU, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ, Pablo DE LUCAS Torres, Ion GHEORGHE, Milan KOCIĆ, Alexandru MĂŢAN, Alexandru Ștefan PAŞCANU, Moussa SANOH, Marko SIMONOVSKI si rezervele: ERIC de Oliveira Pereira, Igor ARMAŞ, Ionuț BALAUR, Daniel BENZAR, Cristian Ionuț COSTIN, Victor Teodor RÂMNICEANU, Alexandru TUDORIE, Cătălin Ştefan ŢÂRĂ.

GOOOL! Gol marcat pentru Sepsi OSK Sfântu Gheorghe de Nicolae CARNAT (mijlocaș stânga). In minutul 01 al partidei dintre Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si FC Voluntari, Sepsi OSK Sfântu Gheorghe deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 28, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Cosmin Florin ACHIM
In minutul 46, schimbare, iese extremă dreapta Moussa SANOH si intra Alexandru TUDORIE
In minutul 54, schimbare, iese mijlocaș central Anass ACHAHBAR si intra Octavian Ronaldo DEACONU
In minutul 59, schimbare, iese fundaș central Cosmin Florin ACHIM si intra Ionuț BALAUR
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Claudiu BELU-IORDACHE (fundaș dreapta). In minutul 68 al partidei dintre Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si FC Voluntari, FC Voluntari reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 69, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Alexandru TUDORIE
In minutul 69, schimbare, iese mijlocaș dreapta Marius ȘTEFĂNESCU si intra Balázs CSISZÉR
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ (mijlocaș dreapta). In minutul 70 al partidei dintre Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si FC Voluntari, scorul devine 1 - 2.
In minutul 75, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Ion GHEORGHE
In minutul 79, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Radoslav Bonchev DIMITROV
In minutul 80, schimbare, iese atacant Marko SIMONOVSKI si intra Cătălin Ştefan ŢÂRĂ
In minutul 81, schimbare, iese atacant Pavol ŠAFRANKO si intra Lóránd Levente FÜLÖP
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș stânga Nicolae CARNAT si intra Tomás DÍAZ
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș dreapta Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ si intra Claudiu BORȚONEANU
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Milan KOCIĆ
In minutul 89, schimbare, iese mijlocaș stânga Ion GHEORGHE si intra Igor ARMAŞ

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa FC Voluntari.

1 - 0 Nicolae CARNAT 01’
28’ Cosmin ACHIM
46’ Moussa SANOH
Alexandru TUDORIE
Anass ACHAHBAR
Ronaldo DEACONU
54’
59’ Cosmin ACHIM
Ionuț BALAUR
1 - 1 68’ Claudiu BELU-IORDACHE
69’ Alexandru TUDORIE
Marius ȘTEFĂNESCU
Balázs CSISZÉR
69’
1 - 2 70’ Mihai CĂPĂȚÂNĂ
75’ Ion GHEORGHE
Radoslav DIMITROV 79’
80’ Marko SIMONOVSKI