Data disputării 17.06.2020 - 20:00
Stadion Ilie Oană
Localitatea Ploiești
Arbitru George Cătălin Găman (Craiova)
Arbitri asistenţi Dragoș Mihai Iliescu (Craiova), Ionel Valentin Dumitru (Gherghița - Ph)
Arbitru observator Constantin Ștefan (București)
Observator Marcel Vasile (București)

Meciul din data 17.06.2020 dintre echipele Chindia Târgoviște si Viitorul Constanța se disputa in localitatea Ploiești pe stadionul Ilie Oană. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Cătălin Găman (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Dragoș Mihai Iliescu (Craiova), Ionel Valentin Dumitru (Gherghița - Ph).

Chindia Târgoviște: Bradley DIALLO, Cristian Daniel NEGUȚ, Marius Mădălin MARTAC, Josip IVANČIĆ, Adrian IONIȚĂ, Filip DANGUBIĆ , Ovidiu Alexandru BIC, Valmir BERISHA, Alexandru Constantin BENGA, Marian Mihai AIOANI, Vadim RAȚĂ si rezervele: Dinu MOLDOVAN, Liviu Ionuţ MIHAI II, Daniel Constantin FLOREA, Denis Constantin DUMITRAȘCU, Laurențiu Nicolae CORBU, Andrei Ovidiu PIȚIAN, Andrei Dragoș ȘERBAN, Franck Alex Neeb-Noma Blaise YAMÉOGO, Daniel Ionuț NOVAC.

Viitorul Constanța: Cosmin Gabriel MATEI, Louis MUNTEANU, Árpád Ors György TORDAI, Marco DULCA, Malcom Sylas EDJOUMA Laouari, Paul Alexandru IACOB, Damien DUSSAUT, Aurelian Ionuț CHIȚU, Carlo CASAP, Cosmin Marian BÂRNOI, Radu Ștefăniță BOBOC si rezervele: Alexi Paul PITU, George Dănuț GANEA, Cristian George GANEA, Darius GROSU, Gabriel Leonard DĂNULEASA, Cătălin Vasile CĂBUZ, Andrei Viorel ARTEAN.

GOOOL! Gol marcat pentru Chindia Târgoviște de Cristian Daniel NEGUȚ (mijlocaș dreapta). In minutul 10 al partidei dintre Chindia Târgoviște si Viitorul Constanța, Chindia Târgoviște deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 23, schimbare, iese fundaș stânga Adrian IONIȚĂ si intra Laurențiu Nicolae CORBU
In minutul 38, schimbare, iese mijlocaș central Malcom Sylas EDJOUMA Laouari si intra Andrei Viorel ARTEAN
In minutul 46, schimbare, iese extremă stânga Cosmin Marian BÂRNOI si intra Alexi Paul PITU
In minutul 61, schimbare, iese mijlocaș central Filip DANGUBIĆ si intra Daniel Constantin FLOREA
In minutul 61, schimbare, iese mijlocaș stânga Josip IVANČIĆ si intra Franck Alex Neeb-Noma Blaise YAMÉOGO
In minutul 61, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chindia Târgoviște, Ovidiu Alexandru BIC
In minutul 63, schimbare, iese fundaș stânga Radu Ștefăniță BOBOC si intra Cristian George GANEA
In minutul 63, schimbare, iese extremă dreapta Aurelian Ionuț CHIȚU si intra George Dănuț GANEA
In minutul 63, schimbare, iese mijlocaș stânga Carlo CASAP si intra Darius GROSU
In minutul 73, schimbare, iese atacant Valmir BERISHA si intra Denis Constantin DUMITRAȘCU
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș defensiv Vadim RAȚĂ si intra Daniel Ionuț NOVAC
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Cosmin Gabriel MATEI (mijlocaș dreapta). In minutul 85 al partidei dintre Chindia Târgoviște si Viitorul Constanța, Viitorul Constanța reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Chindia Târgoviște de Cristian Daniel NEGUȚ (mijlocaș dreapta). In minutul 89 al partidei dintre Chindia Târgoviște si Viitorul Constanța, scorul devine 2 - 1.
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Damien DUSSAUT

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Chindia Târgoviște.

Laurențiu CORBU
23’
38’ Malcom EDJOUMA
Andrei ARTEAN
46’ Cosmin BÂRNOI
Alexi PITU
Filip DANGUBIĆ
Daniel FLOREA
61’
Josip IVANČIĆ
Blaise YAMÉOGO
61’
Ovidiu BIC 61’
63’ Radu BOBOC
Cristian GANEA
63’ Aurelian CHIŢU
George GANEA
63’ Carlo CASAP
Darius GROSU
Valmir BERISHA
Denis DUMITRAȘCU
73’
Vadim RAȚĂ
Daniel NOVAC
73’
1 - 1 85’ Cosmin MATEI
2 - 1 Cristian NEGUȚ 89’
90+1’ Damien DUSSAUT