Arbitru Istvan Kovacs (Carei)
Arbitri asistenţi Vasile Marinescu (București), Ovidiu Artene (Vaslui)
Arbitru observator Liviu Ciubotariu (Galați)
Observator Paul Alexandru Mincu (București)

Meciul din data 21.06.2020 dintre echipele FC Voluntari si FC Politehnica Iași se disputa in localitatea Voluntari pe stadionul Anghel Iordănescu. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Istvan Kovacs (Carei) impreuna cu arbitrii asistenti Vasile Marinescu (București), Ovidiu Artene (Vaslui).

FC Voluntari: Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ, Alexandru Ștefan PAŞCANU, Alexandru MĂŢAN, Milan KOCIĆ, Pablo DE LUCAS Torres, Ion GHEORGHE, Valentin Alexandru COJOCARU, Claudiu BELU-IORDACHE, Cosmin Florin ACHIM, Cătălin Ştefan ŢÂRĂ, Marko SIMONOVSKI si rezervele: Victor Teodor RÂMNICEANU, Moussa SANOH, Nicolás Martín GOROBSOV, ERIC de Oliveira Pereira, Claudiu BORȚONEANU, Ionuț BALAUR, Igor ARMAŞ, Alexandru Nicolae VLAD, Alexandru TUDORIE.

FC Politehnica Iași: Denis RUSU, Sorin Dănuţ ŞERBAN, Ștefan RUSU, Michael Junior OMOH, Juan Pablo PASSAGLIA, Kevin LUCKASSEN, Ovidiu HORŞIA, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU, Nicandro BREEVELD, Rodny Lopes CABRAL, Cosmin Valentin FRĂSINESCU si rezervele: Alexandru Iulian ZAHARIA, Luís Carlos Almada Soares PLATINI, Doru POPADIUC, Răzvan Philippe ONEA, Marius Ovidiu MIHALACHE, Manuel Ignacio DE IRIONDO, Fomba BOURAMA, Andrei CRISTEA.

In minutul 14, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Linas KLIMAVIČIUS
In minutul 19, FC Voluntari - FC Politehnica Iași, scor 1 - 0, gol din penalty transformat pentru FC Voluntari de Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ
In minutul 27, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Juan Pablo PASSAGLIA
In minutul 29, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Cosmin Valentin FRĂSINESCU
In minutul 52, schimbare, iese mijlocaș stânga Ovidiu HORŞIA si intra Luís Carlos Almada Soares PLATINI
In minutul 60, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Marko SIMONOVSKI
In minutul 61, schimbare, iese atacant Cătălin Ştefan ŢÂRĂ si intra Moussa SANOH
In minutul 71, schimbare, iese atacant Kevin LUCKASSEN si intra Andrei CRISTEA
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș stânga Ion GHEORGHE si intra Nicolás Martín GOROBSOV
In minutul 72, schimbare, iese fundaș central Cosmin Florin ACHIM si intra Ionuț BALAUR
In minutul 78, schimbare, iese fundaș dreapta Rodny Lopes CABRAL si intra Doru POPADIUC
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș central Nicandro BREEVELD si intra Manuel Ignacio DE IRIONDO
In minutul 82, schimbare, iese extremă dreapta Marko SIMONOVSKI si intra ERIC de Oliveira Pereira
In minutul 83, schimbare, iese extremă stânga Alexandru MĂŢAN si intra Alexandru Nicolae VLAD
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Claudiu BELU-IORDACHE
In minutul 90+5, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Moussa SANOH

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa FC Voluntari.

LUCKASSEN
14’ Linas KLIMAVIČIUS
1 - 0 penalty Mihai CĂPĂȚÂNĂ 19’
27’ Juan PASSAGLIA
29’ Cosmin FRĂSINESCU
52’ Ovidiu HORŞIA
PLATINI
Marko SIMONOVSKI 60’
Cătălin ŢÂRĂ
Moussa SANOH
61’
71’ Kevin LUCKASSEN
Andrei CRISTEA
Ion GHEORGHE
Nicolás GOROBSOV
72’
Cosmin ACHIM
Ionuț BALAUR
72’
78’ CABRAL
Doru POPADIUC
78’ Nicandro BREEVELD