Data disputării 21.06.2020 - 17:00
Arbitri asistenţi Alexandru Cerei (Cluj), Alexandru Vodă (Alba Iulia)
Arbitru observator Eduard Dumitrescu (Pitești)
Observator Marian Ivan (Brașov)

Meciul din data 21.06.2020 dintre echipele Dinamo București si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe se disputa in localitatea București pe stadionul Dinamo. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Sebastian Colțescu (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Alexandru Cerei (Cluj), Alexandru Vodă (Alba Iulia).

Dinamo București: Diego FABBRINI, Ricardo Florin GRIGORE, Ioan Constantin FILIP, Deian Cristian SORESCU, Andrei Dumitru SIN, Ante PULJIĆ, Slavko PEROVIĆ, Filip MRZLJAK, Andreas Mircea MIHAIU, Kristián Koštrna, Riccardo PISCITELLI si rezervele: Cătălin George STRATON, Lukáš SKOVAJSA, Alexandru Ilie RĂUŢĂ, Mihai Cristian POPESCU, Daniel Iliuță POPA, Mattia MONTINI, Robert Marian MOLDOVEANU, Valentin Marius LAZĂR, Szabolcs KILYEN.

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe: István Sándor FÜLÖP, Rachid Ahmed BOUHENNA, Nicolae CARNAT, Radoslav Bonchev DIMITROV, Lóránt KOVÁCS, Roland NICZULY, Răzvan TINCU, Gabriel Cristian VAŞVARI, Pavol ŠAFRANKO, Florin Bogdan ŞTEFAN, Marius ȘTEFĂNESCU si rezervele: Daniel Marinel CELEA, Balázs CSISZÉR, Tomás DÍAZ, FEJÉR Bela Csongor, Lóránd Levente FÜLÖP, Anass ACHAHBAR, Goran KARANOVIĆ, Stefan VELEV.

GOOOL! Gol marcat pentru Sepsi OSK Sfântu Gheorghe de Pavol ŠAFRANKO (atacant). In minutul 01 al partidei dintre Dinamo București si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Sepsi OSK Sfântu Gheorghe deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 26, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Rachid Ahmed BOUHENNA
In minutul 31, schimbare, iese mijlocaș dreapta Andreas Mircea MIHAIU si intra Valentin Marius LAZĂR
In minutul 38, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Răzvan TINCU. Sepsi OSK Sfântu Gheorghe va trebui sa trebui sa joace restul de 52 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 41, schimbare, iese mijlocaș dreapta Nicolae CARNAT si intra Daniel Marinel CELEA
In minutul 45, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Kristián Koštrna
In minutul 46, schimbare, iese atacant Pavol ŠAFRANKO si intra Lóránd Levente FÜLÖP
In minutul 46, schimbare, iese fundaș dreapta Kristián Koštrna si intra Szabolcs KILYEN
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Ioan Constantin FILIP si intra Mattia MONTINI
In minutul 49, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Marius ȘTEFĂNESCU
In minutul 54, schimbare, iese fundaș dreapta Radoslav Bonchev DIMITROV si intra Balázs CSISZÉR
In minutul 54, schimbare, iese mijlocaș defensiv Lóránt KOVÁCS si intra Stefan VELEV
In minutul 60, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, István Sándor FÜLÖP
In minutul 65, schimbare, iese atacant Slavko PEROVIĆ si intra Daniel Iliuță POPA
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș central István Sándor FÜLÖP si intra Goran KARANOVIĆ
In minutul 80, Dinamo București - Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, scor 0 - 2, gol din penalty transformat pentru Sepsi OSK Sfântu Gheorghe de Gabriel Cristian VAŞVARI
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș stânga Deian Cristian SORESCU si intra Robert Marian MOLDOVEANU
GOOOL! Gol marcat pentru Sepsi OSK Sfântu Gheorghe de Florin Bogdan ŞTEFAN (fundaș stânga). In minutul 86 al partidei dintre Dinamo București si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, scorul devine 0 - 3.
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Valentin Marius LAZĂR
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Robert Marian MOLDOVEANU (rezervă). In minutul 90+3 al partidei dintre Dinamo București si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, scorul devine 1 - 3.

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa Sepsi OSK Sfântu Gheorghe.

0 - 1 01’ Pavol ŠAFRANKO
26’ Rachid BOUHENNA
Andreas MIHAIU
Valentin LAZĂR
31’
38’ Răzvan TINCU
41’ Nicolae CARNAT
Daniel CELEA
Kristián Koštrna 45’
46’ Pavol ŠAFRANKO
Lóránd FÜLÖP
Kristián Koštrna
Szabolcs KILYEN
46’
Ioan FILIP
Mattia MONTINI
46’
49’ Marius ȘTEFĂNESCU
54’ Radoslav DIMITROV