Data disputării 27.06.2020 - 15:30
Stadion Ilie Oană
Localitatea Pitești
Arbitru Andrei Florin Chivulete (București)
Arbitri asistenţi Mircea Mihail Grigoriu (București), Andrei Constantinescu (București)
Arbitru observator Augustus Constantin (Rm Vâlcea)
Observator Constantin Stătescu (București)

Meciul din data 27.06.2020 dintre echipele Chindia Târgoviște si FC Politehnica Iași se disputa in localitatea Pitești pe stadionul Ilie Oană. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Andrei Florin Chivulete (București) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Mihail Grigoriu (București), Andrei Constantinescu (București).

Chindia Târgoviște: Marius Mădălin MARTAC, Josip IVANČIĆ, Laurențiu Nicolae CORBU, Ovidiu Alexandru BIC, Filip DANGUBIĆ , Alexandru Constantin BENGA, Marian Mihai AIOANI, Cristian Daniel NEGUȚ, Andrei Ovidiu PIȚIAN, Andrei Dragoș ȘERBAN, Vadim RAȚĂ si rezervele: Valmir BERISHA, Alexandru NEGREA, Liviu Ionuţ MIHAI II, Denis Constantin DUMITRAȘCU, Cornel DINU II, Cătălin Constantin BARBU, Daniel Ionuț NOVAC, Alexandru PIFTOR, Iustin Alin POPESCU.

FC Politehnica Iași: Juan Pablo PASSAGLIA, Denis RUSU, Sorin Dănuţ ŞERBAN, Kevin LUCKASSEN, Linas KLIMAVIČIUS, Ovidiu HORŞIA, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Rodny Lopes CABRAL, Nicandro BREEVELD, Andrei CRISTEA si rezervele: Michael Junior OMOH, Răzvan Philippe ONEA, Luís Carlos Almada Soares PLATINI, Alexandru Iulian ZAHARIA, Marius Ovidiu MIHALACHE, Manuel Ignacio DE IRIONDO, Lucas Nicolás CHACANA, Fomba BOURAMA.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Kevin LUCKASSEN (atacant). In minutul 13 al partidei dintre Chindia Târgoviște si FC Politehnica Iași, FC Politehnica Iași deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Andrei Dragoș ȘERBAN si intra Valmir BERISHA
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș dreapta Ovidiu HORŞIA si intra Lucas Nicolás CHACANA
In minutul 65, schimbare, iese atacant Josip IVANČIĆ si intra Denis Constantin DUMITRAȘCU
In minutul 74, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU
In minutul 74, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chindia Târgoviște, Ovidiu Alexandru BIC
In minutul 75, schimbare, iese atacant Kevin LUCKASSEN si intra Manuel Ignacio DE IRIONDO
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș defensiv Vadim RAȚĂ si intra Liviu Ionuţ MIHAI II
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș central Filip DANGUBIĆ si intra Cătălin Constantin BARBU
In minutul 83, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Ștefan RUSU
In minutul 85, schimbare, iese fundaș dreapta Rodny Lopes CABRAL si intra Michael Junior OMOH
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chindia Târgoviște, Laurențiu Nicolae CORBU
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Lucas Nicolás CHACANA (rezervă). In minutul 90 al partidei dintre Chindia Târgoviște si FC Politehnica Iași, scorul devine 0 - 2.

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa FC Politehnica Iași.

Valmir BERISHA
46’
65’ Ovidiu HORŞIA
Lucas CHACANA
Josip IVANČIĆ
Denis DUMITRAȘCU
65’
74’ Răzvan GRĂDINARU