1 - 1

Dinamo Bucharest - CSM Politehnica Iași - 12.07.2020 English version
Data disputării 12.07.2020 - 18:00
Arbitru Andrei Florin Chivulete (București)
Arbitri asistenţi Mircea Mihail Grigoriu (București), Andrei Constantinescu (București)
Arbitru observator Eduard Dumitrescu (Pitești)
Observator Paul Alexandru Mincu (București)

Meciul din data 12.07.2020 dintre echipele Dinamo București si FC Politehnica Iași se disputa in localitatea București pe stadionul Dinamo. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Andrei Florin Chivulete (București) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Mihail Grigoriu (București), Andrei Constantinescu (București).

Dinamo București: Mattia MONTINI, Deian Cristian SORESCU, Lukáš SKOVAJSA, Mihai Cristian POPESCU, Ante PULJIĆ, Alexandru Ilie RĂUŢĂ, Mihai Alexandru NEICUȚESCU, Filip MRZLJAK, Andreas Mircea MIHAIU, Diego FABBRINI, Cătălin George STRATON si rezervele: Andrei Dumitru SIN, Daniel Iliuță POPA, Robert Marian MOLDOVEANU, Valentin Marius LAZĂR, Kristián Koštrna, Ricardo Florin GRIGORE, Ahmed Andrei BANI Mustafa, Ionuț Daniel ȘERBAN.

FC Politehnica Iași: Sorin Dănuţ ŞERBAN, Luís Carlos Almada Soares PLATINI, Juan Pablo PASSAGLIA, Marius Ovidiu MIHALACHE, Kevin LUCKASSEN, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Ovidiu HORŞIA, Teodor AXINTE, Fomba BOURAMA, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU, Rodny Lopes CABRAL si rezervele: Ștefan TÂRNOVANU, Andrei CRISTEA, Doru POPADIUC, Michael Junior OMOH, Linas KLIMAVIČIUS, Manuel Ignacio DE IRIONDO, Lucas Nicolás CHACANA, Nicandro BREEVELD.

In minutul 05, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Mattia MONTINI
In minutul 10, Dinamo București - FC Politehnica Iași, scor 1 - 0, gol din penalty transformat pentru Dinamo București de Deian Cristian SORESCU
In minutul 40, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Andreas Mircea MIHAIU
In minutul 46, schimbare, iese fundaș central Fomba BOURAMA si intra Manuel Ignacio DE IRIONDO
In minutul 46, schimbare, iese fundaș stânga Sorin Dănuţ ŞERBAN si intra Doru POPADIUC
In minutul 46, schimbare, iese atacant Mattia MONTINI si intra Daniel Iliuță POPA
In minutul 57, schimbare, iese mijlocaș central Luís Carlos Almada Soares PLATINI si intra Michael Junior OMOH
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș dreapta Andreas Mircea MIHAIU si intra Valentin Marius LAZĂR
In minutul 63, schimbare, iese mijlocaș stânga Diego FABBRINI si intra Andrei Dumitru SIN
In minutul 67, schimbare, iese atacant Mihai Alexandru NEICUȚESCU si intra Robert Marian MOLDOVEANU
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș dreapta Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU si intra Andrei CRISTEA
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș defensiv Juan Pablo PASSAGLIA si intra Lucas Nicolás CHACANA
In minutul 73, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Mihai Cristian POPESCU
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș central Alexandru Ilie RĂUŢĂ si intra Ionuț Daniel ȘERBAN
In minutul 84, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Lukáš SKOVAJSA
In minutul 85, Dinamo București - FC Politehnica Iași, scor 1 - 1, gol din penalty transformat pentru FC Politehnica Iași de Andrei CRISTEA

Andreas MIHAIU 40’
46’ Fomba BOURAMA
Manuel DE IRIONDO
46’ Sorin ŞERBAN
Doru POPADIUC
Mattia MONTINI
Daniel POPA
46’
57’ PLATINI
Michael OMOH
Andreas MIHAIU
Valentin LAZĂR
62’
Diego FABBRINI
Andrei SIN
63’
Mihai NEICUȚESCU
Robert MOLDOVEANU
67’
71’ Răzvan GRĂDINARU